Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Studniówka XV Liceum Ogólnokształcącego w Białym Pałacu OTO ZDJĘCIA I FILM

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W ostatni weekend ferii zimowych i ostatnią sobotę karnawału zarazem bawią się maturzyści XV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Mają studniówkę w Białym Pałacu w Niesięcinie.

Studniówka maturzystów XV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Łodzi

Sobotę 10 lutego - ostatnią tegorocznych ferii zimowych i karnawału - na swoją studniówkę wybrali maturzyści XV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi przy ul. Traktorowej na Teofilowie. Do pierwszego egzaminu dojrzałości zostało już tylko 85 dni.
Miejscem balu jest Biały Pałac w Niesięcinie.

Kilka minut po godzinie 18. rozpoczął się od przemówień. Gospodarze wieczoru - maturzyści serdecznie przywitali swoich gości - przede wszystkim dyrekcję, wychowawczynie, nauczycieli oraz rodziców.

Część oficjalną wypełniły przemówienia - przedstawicieli uczniów, rodziców, dyrekcji. Padały słowa wdzięczności za wspólne cztery lata, które pozwoliły młodzieży rozwijać skrzydła, a wychowawcom - z satysfakcją obserwować, jak ich latorośle się zmieniają, dorastają, by już za kilka miesięcy pójść własną drogą.

- Dziękujemy za trud, jaki włożyliście w wychowanie i przygotowanie naszej młodzieży do egzaminów maturalnych - mówiła w imieniu rodziców jedna z mam. - Życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

A zwracając się do młodzieży - złożyła życzenia zdrowia, motywacji do twórczego działania, odwagi w spełnianiu marzeń, miłości, która jest źródłem energii i dobrych ludzi wokół.

Za zaproszenie na tę niezwykłą uroczystość dziękowała w imieniu swoim i nauczycieli dyrektor XV LO Ewa Kaczorowska. Nie kryła zachwytu nad tym, jak pięknie prezentują się bohaterowie wieczoru i jak przez te cztery lata w liceum się zmienili, jak dorośli. Podkreślała, radość z tego, że w tym dorastaniu nauczyciele XV LO mogli uczestniczyć. Życzyła, by pozostali zawsze dobrymi ludźmi, świetnie zdali egzamin maturalny i egzamin z życia.

Zanim zabrzmiały pierwsze takty poloneza, został odczytany słynny fragment z XII Księgi Pana Tadeusza: Poloneza czas zacząć.... Poprowadzili go uczniowie w parach z dyrekcją i wychowawczyniami. By pierwszy taniec wypadł wspaniale, trenowali od wielu tygodni. Efekt był spektakularny, nagrodzony gorącymi oklaskami zachwyconych rodziców.

Trzy klasy maturzystów
W tym roku szkolnym XV LO opuści łącznie 82 absolwentów. Uczą się oni w trzech klasach:

  • a - z rozszerzeniami z języka polskiego i historii
  • b - z rozszerzeniami z geografii i matematyki
  • c - z rozszerzeniami z biologii i chemii.

Wieczór i noc studniówki to dla nich ostatni moment relaksu przed ostatnią prostą do matury. Dlatego chcą się bawić jak najlepiej, zaprosili osoby towarzyszące, z którymi chcą świętować. Bo studniówka to taki moment symboliczny - jak granica dzieląca czas beztroskich lat szkoły od wejścia w dorosłe życie.

Studniówka uczniów „Piętnastki” nie jest ostatnią w tym sezonie. W kolejne weekendy swoje bale zaplanowali jeszcze maturzyści m.in. XXIX LO, XII LO i III LO.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Studniówka XV Liceum Ogólnokształcącego w Białym Pałacu OTO ZDJĘCIA I FILM - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki