MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces badaczki z Politechniki Łódzkiej. Pokieruje pracami komitetu Polskiej Akademii Nauk

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Władze Komitetu, od lewej: prof. Szymon Cyfert (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), prof. Ewa Stańczyk-Hugiet (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska (PŁ), prof. Piotr Wachowiak (SGH), prof. Wojciech Dyduch (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
Władze Komitetu, od lewej: prof. Szymon Cyfert (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), prof. Ewa Stańczyk-Hugiet (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska (PŁ), prof. Piotr Wachowiak (SGH), prof. Wojciech Dyduch (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)
Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, została jednomyślnie wybrana Przewodniczącą Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2024-2027. Łódzka profesor jest pierwszą kobietą, której powierzono tę funkcję.

Badaczka z PŁ pokieruje pracami komitetu PAN

Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, została jednomyślnie wybrana Przewodniczącą Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2024-2027.

Wybór na przewodniczą Komitetu to duży sukces prof. Agnieszki Zakrzewskiej-Bielawskiej. Nauki o zarządzaniu i jakości reprezentowane są przez szerokie środowisko. Dyscyplina ta była ewaluowana na ponad 50 polskich uczelniach i należy do najliczniej reprezentowanych w środowisku akademickim. Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN cieszy się dużą popularnością, bowiem na jedno z 30 miejsc w Komitecie kandydowało 12 osób.

Agnieszka Zakrzewska-Bielawska jest profesorem nauk ekonomicznych. To wybitna naukowczyni, której głównym nurtem badań jest zarządzanie strategiczne i strategie rozwoju przedsiębiorstw, szczególnie sektora high-tech i relacje międzyorganizacyjne: kooperacja i koopetycja.

- Podkreśliłam przede wszystkim szerokie wsparcie działalności naukowej w obszarze nauk o zarządzaniu i jakości przez stworzenie mapy trendów i luk badawczych w poszczególnych subdyscyplinach - mówi prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, nawiązując do programu. - Wskazałam potrzebę rozwoju barometru zarządzania, będącego oceną bieżącego stanu badań w obszarze nauk o zarządzaniu na poszczególnych uczelniach. Będziemy też kontynuować konkursy na najlepsze prace naukowe oraz intensyfikować współpracę z organizacjami naukowymi, uczelniami zagranicznymi oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sukces badaczki z Politechniki Łódzkiej. Pokieruje pracami komitetu Polskiej Akademii Nauk - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki