Sukces Se-ma-fora. "Parauszek" ma już dystrybutora w USA

  Sukces Se-ma-fora. "Parauszek" ma już dystrybutora w USA

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sukces Se-ma-fora. "Parauszek" ma już dystrybutora w USA
  1/2
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe Se-ma-fora

  Realizowany w łódzkim studiu Se-ma-for Produkcja Filmowa serial dla dzieci "Parauszek i przyjaciele" doczekał się dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. Zajmie się tym Zodiak Rights Limited, potentat na rynku filmów i programów dla młodego odbiorcy.
  Informację o zawarciu porozumienia z mającą siedzibę w Londynie firmą, przekazał prezes studia Zbigniew Żmudzki na konferencji prasowej poświęconej rozpoczynającej się w środę 4. edycji Se-ma-for Film Festival.

  - To wielki sukces. Jak dotąd żaden polski film animowany nie mógł się pochwalić współpracą z tak poważną firmą. Oznacza to, że serial będzie dostępny nie tylko w Stanach Zjednoczonych - mówi Zbigniew Żmudzki. - Przez lata seriale o przygodach Misia Uszatka, Coralgola i innych były obecne w wielu krajach Europy, ale były to albo kina studyjne albo niewielkie, dość niszowe telewizje.

  Kręcony w łódzkim studiu serial o przygodach zająca Parauszka miał premierę na początku września w popularnej telewizji dla dzieci MiniMini+ i do razu zebrał bardzo dobre recenzje w prasie (serial chwali m.in. Piotr Gociek na łamach tygodnika "Do rzeczy").

  - Piszą i dzwonią do nas rodzice, którzy są bardzo zadowoleni z serialu, który oglądają ich dzieci. Chwalą jego stronę plastyczną i poruszaną tematykę, która pozwala subtelnie przemycać wątki edukacyjne i pedagogiczne - mówi Zbigniew Żmudzki. - Proszę też zwrócić uwagę, że przed projekcją "Parauszka i przyjaciół" emitowanych jest najwięcej reklam. To świadczy o zainteresowaniu jakie wzbudza nasz serial.

  Współpraca z firmą Zodiak to nie wszystko. Podpisana została umowa z firmą Galapagos na wydanie serialu na DVD. Pierwsze siedem odcinków ma być już dostępnych na tym nośniku w listopadzie.

  Ponadto pięć pierwszych odcinków będzie można oglądać w ramach reaktywowanych "poranków dla dzieci" w sieci kin Multikino (także w Łodzi). Serial będzie pokazywany przez cały październik w soboty i niedziele o godzinie 10.30.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super

  emes (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Super wiadomość. Stop malkontentom!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo