Sukcesy KS Budowlanych. Awans dziewcząt do kadry, awans drużyny seniorów do I ligi

To była bardzo pracowita, ale i radosna sobota dla młodzieży i seniorów KS Budowlani Commercecon Łódź - pisze wiceprezes klubu Michał Czerwiowski.

Siedem zawodniczek KS Budowlani Łódź zostało powołanych na zgrupowanie kadr młodzieżowych kobiet U16 i U18 w Warszawie. Z Reprezentacją Polski do lat 18 trenuje, po raz kolejny, Karolina Stokowska, a w Reprezentacji do lat 16 debiutują: Martyna Łaszcz, Zosia Fornalczyk, Natalia Janiak, Nadia Rowińska oraz siostry Dorota i Karolina Krawczyk. Podopieczne trenerów klubowych Patrycji Badowskiej i Michała Czerwiowskiego przygotowują się do Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się 26 czerwca 2021 w Łodzi na stadionie KSB przy Górniczej 5.

W Łodzi w meczu na szczycie II Ligi Rugby KS Budowlani Commerceon Łódź podejmowali lidera tabeli - Juvenię II Kraków. Rugbiści z Górniczej chcieli się zrewanżować Smokom, za poprzednią porażkę 30:17 w Krakowie, ale zdawali sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz. Juvenia wystawiła bardzo doświadczony skład, na na pozycji łącznika młyna zagrał trener Konrad Jarosz. Mecz rozpoczął się od przyłożenia Smoków i po kilku minutach bardzo wyrównanej gry krakowianie zdobyli kolejne. Łodzianie kilkukrotnie w dobrych sytuacjach tracili piłkę przez niedokładności, Juvenia odsuwała piłkę nogą daleko od swojego pola punktowego i Budowlani znowu musieli zdobywać teren. W około 30 minucie meczu przyłożenie dla Łodzian zdobył Michał Łaszcz, ale Mateusz Zjawiony nie podwyższył. Na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 10:5 dla Juvenii. W drugiej połowie Budowlani rzucili się do odrabiania strat i zdobyli dwa przyłożenia po akcjach Michała Mrozka i Michała Łaszcza (podwyższył Mateusz Zjawiony). Przy stanie 17:10 do gry wzięła się Juvenia zdobywając trzy przyłożenia w ciągu 20 minut. Na wzmiankę zasługują zwłaszcza dwa przyłożenia Konrada Jarosza, w których widać było ogromne boiskowe doświadczenie tego gracza. Przy stanie 27:17 po raz kolejny łodzianie ruszyli do ataku. Pod koniec drugiej połowy Budowlani zdobyli kolejne przyłożenie (Michał Łaszcz, a podwyższył Mateusz Zjawiony) i rzucili do desperackiej walki o odrobienie 3-punktowej straty. Juvenia bardzo dobrze broniła się do końca i mecz zakończył się wynikiem 27:24. Chociaż to krakowianie mogą być, na kolejkę przed końcem rozgrywek, pewni pierwszego miejsca w II Lidze to awansować nie mogą ze względu na przepisy PZR, w których napisane jest, że drugie drużyny klubów mogą grać tylko dwa poziomy rozgrywkowe niżej. KS Budowlani Commercecon Łódź pozostał do rozegrania za tydzień ostatni mecz sezonu z Miedziowymi Lubin. W przyszłym sezonie łodzianie zagrają w I Lidze, ale awans z drugiego miejsca na pewno nie jest spełnieniem marzeń zawodników i trenerów.

W Gdyni na turnieju Grand Prix Kadetów w Rugby 7 grali zawodnicy do lat 16 prowadzeni przez trenera Artura Mrowickiego. Budowlani gładko, bez straty punktów, wygrali mecze eliminacyjne 61:0 z Pogonią Siedlce i 41:0 z Budowlanymi Lublin. W półfinale pokonali Lechię Gdańsk 29:5, a w finale spotkali się z Juvenią Kraków. Przeciwnicy zagrali bardzo dobrze i losy spotkania ważyły się do ostatniej chwili, gdy zawodnicy z Łodzi zdobyli trzecie przyłożenie i ustalili wynik spotkania na 15:7. Wygrana w drugim z trzech turniejów Grand Prix umocniła KS Budowlani Łódź na pozycji lidera rozgrywek.

Kadeci zagrali w składzie: Sebastian Goździk, Bartosz Sikora, Mateusz Czekalski, Dawid Grzegorczyk, Michał Karkus-Blada, Eryk Wilk, Mateusz Stańczykowski, Bartłomiej Michałek, Konrad Woźniak, Bartłomiej Pietrzak, Sergiusz Kalwinek, Wojciech Kmin

Tego samego dnia w Gdyni grali również juniorzy Budowlanych. Zawodnicy trenerów Marka Maciejewskiego i Ryszarda Wiejskiego wygrali swoją grupę eliminacyjną pokonując Spartę Jarocin 12:0 oraz Lechię Gdańsk 17:0. W półfinale przegrali z Juvenią Kraków 0:17. W meczu o trzecie miejsce w turnieju spotkali się ze Orkanem Sochaczew i po bardzo wyrównanym meczu zwyciężyli 17:15. Po wygranej w pierwszym i III miejscu w drugim turnieju Grand Prix łodzianie zachowują szansę na triumf w całym cyklu zajmując pozycję liderów ex aequo z Juvenią Kraków.

Juniorzy zagrali w składzie: Grzegorz Bieliński, Kacper Drynkowski, Aleksander Kmieciak, Alan Owczarek, Jakub Majczyk, Dominik Massalski, Adrian Stańczykowski, Paweł Głownia, Olgierd Sawicki, Filip Soszka, Tomasz Peska, Adrian Kaczmarek, Mikołaj Wojciechowski.