Sukcesy łódzkich zawodników judo kata. Puchar Europy w Judo Kata oraz Grand Prix Italia

23 i 24 marca w Pordenone (we Włoszech) odbył Puchar Europy w Judo Kata oraz Grand Prix Italia. Oba turnieje były mocno obsadzone zgromadziły ponad 250 zawodników z 13 krajów europejskich.

Pierwszego dnia w kategorii juniorów na najwyższym podium stanęły Aleksandra Rutkowska (UKS Arashi Łódź, trener Tomasz Piasecki) i Pola Porczyńska (KS Akademia Judo Łódź, trener Jarosław Ciemieniewski). Młode zawodniczki zdobyły złoty medal w konkurencji Nage no Kata. W drugim dniu zawodów potwierdziły swoją dobra formę zajmując trzecie miejsce.
W kategorii seniorów w pierwszym dniu zawodów para Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęła 6 miejsce. Drugi dzień okazał się bardziej owocny. Zawodnicy AZS Łódź zrewanżowali się swoim konkurentom i sięgnęli po brązowy medal w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu.
Turniej okazał się również sprawdzianem wiedzy i umiejętności dla trenera Tomasza Piaseckiego jako sędziego Europejskiej Unii Judo.
Tydzień wcześniej w Radomiu został rozegnany Puchar Polski, w którym Anna Jagiełło i Leszek Piąstka zajęli pierwsze miejsce, a Aleksandra Rutkowska i Pola Porczyńska trzecie miejsce.
Kolejną okazją sprawdzającą umiejętności łódzkich judoków będzie Puchar Europy, który po raz pierwszy zostanie rozegrany w Polsce. Zawody zaplanowane są na 10 maja w Radomiu.
Najważniejszą imprezą, do której przygotowują się zawodnicy w tym półroczu będą Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Sarajewie w połowie czerwca. Biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy Łodzianie mogą liczyć na pewne miejsce w |Reprezentacji Polski na te zawody.
Na zdjęciach: Anna Jagiełło i Leszek Piąstka podczas pokazu i na podium oraz Pola Porczyńska i Aleksandra Rutkowska na podium i wraz z trenerem i sędzią EJU Tomaszem Piaseckim.