Sukcesy pływaków Jedynki Łódź na mistrzostwach świata w Izraelu

W Netanji w Izraelu odbyły się mistrzostwa świata juniorów w pływaniu. Na starcie dziewiątej edycji tej imprezy stanęło ponad 600 zawodników z całego globu - informował Polski Związek Pływacki. Wśród nich pojawili się też biało-czerwoni. Do Izraela wyleciała dziewięcioosobowa reprezentacja Polski, a w tym gronie było dwóch pływaków MKS Jedynki Łódź. Obaj spisali się doskonale: Kacper Płoszka (startował w trzech finałach) i Julian Świderski (brał udział w dwóch finałach). Obaj to podopieczni trenera Bartosza Olejarczyka.

Łodzianie Kacper Płoszka i Julek Świderski z MKS Jedynka Łódź oraz Adam Zdybel (Delfin Gdynia) i Mikołaj Filipiak (Barrakuda Gdańsk) w sztafecie 4x200 m dowolnym zostali szóstą sztafetą świata.
Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Pływackiego, w półfinale sztafety wyróżnił się przede wszystkim Kacper Płoszka, który na pierwszym odcinku uzyskał czas 1:49.97. Zawodnik Jedynki Łódź pierwszy raz w życiu złamał barierę 1:50 i dał kolegom sygnał do ataku. Ostatecznie nasi pływacy (Kacper Płoszka, Szymon Misiak, Julian Świderski i Adam Zdybel) finiszowali na 7. miejscu, zapewniając sobie miejsce w finale.

W finale Kacper Płoszka rozpoczął jeszcze szybciej, notując rezultat 1:49.50. Po nim do wody wskoczył Adam Zdybel. Zawodnik Delfina Gdynia również spisał się świetnie. Dystans 200 metrów pokonał w 1:49.09 i na półmetku wyścigu nasi pływacy zajmowali nawet 4. miejsce. Na kolejnych zmianach zaprezentowali się jeszcze Mikołaj Filipiak (1:51.81) i Julian Świderski (1:51.48). Waleczna postawa całej czwórki pozwoliła na uzyskanie czasu 7:21.88 i zajęcie 6. lokaty.

Wielką niespodziankę sprawili łodzianie Kacper Płoszka i Julian Świderski w finale sztafety 4x100 dowolnym. Wraz z Szymonem Misiakiem i Adamem Zdyblem zajęli siódme miejsce.
Kacper Płoszka startował także w sztafecie mieszanej 4x100 m, która wywalczyła 7 miejsce. Finałowy występ w Netanji Szymon Misiak, Kacper Płoszka, Gabriela Król i Paulina Cierpiałowska zakończyli z wynikiem 3:34.86.
Polacy osiągnęli metę przed pływakami z Hiszpanii. Wygrali Australijczycy, którzy poprawili rekord świata juniorów. Za nimi do mety dopłynęli Amerykanie i Kanadyjczycy.