Sukcesy pływaków MKS Jedynka Łódź w drużynowych mistrzostwach. Zdobyli 13 medali

Pływacy MKS Jedynka zdobyli 13 medali pod kierunkiem trenerów Rafała Żebiałowicza i Bartosza Olejarczyka Jedynka Łódź
W Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim i Ostrowcu Świętokrzyskim w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików rywalizowali pływacy z rocznika 2005.

Na pływalni Rawszczyzna startowali zawodnicy z naszego województwa wraz z pływakami z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Czytamy relację na FB Jedynki Łódź:

Miło nam poinformować, że medale zdobyli:
- Małgorzata Karbownik
Złoto na 100m motylkowym 1:04.95 - czas Gosi to 2 wynik w Polsce zawodów MDMM. Zaznaczmy, że Gosia ten wyścig zaczęła płynąc pierwszą 50-tkę szybciej niż Rekord Okręgu Łódzkiego 13-latek.

Brąz na 200m grzbietowym 2:23.90 - to 8 wynik w MDMM

Złoto zdobyła nasza sztafeta 4x50 zmiennym płynąc w składzie: Karbownik, Stanisławski, Banasiak, Arent pobijając własny rekord 13-latków ŁOZP i ustanawiając nowy RO także wśród 14-latków! Czas 1:59.58 to najlepszy czas MDMM! Warto podkreślić, że zawodniczka Rafała Żebiałowicza Gosia Karbownik na pierwszej zmianie sztafety uzyskała czas lepszy niż Rekord Polski 13-latek. Wynik 29.19 jest też lepszy od RO 13, 14 i 15-latek! Gratulacje!

Ponadto za miejsca w pierwszej 10 dyplomy otrzymali:
- Michał Banasiak (5 na 100m motylkowym - 11 czas w Polsce)
- Michał Kaczmarek (6 na 400m dowolnym - 17 czas w Polsce)

W drugiej dziesiątce 1 dnia w Ostrowcu uplasowała się jeszcze:
- Patrycja Urbańska (11 na 100m motylkowym, 15 na 400m dowolnym)

Nie obyło się też bez pecha:(Szymon Stanisławski został zdyskwalifikowany w wyścigu na 100m klasycznym. To podwójnie smutna wiadomość bo czas Szymona 1:09.64 dawał mu nie tylko złoto w Ostrowcu, ale też 1 miejsce w MDMM.

Drugi i zarazem ostatni dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików jeszcze przed rozpoczęciem zawodów gwarantował nam liczne emocje. Nasi 13-latkowie przyzwyczaili już nas do tego, że zostawiają serce na pływalni co pokazali także podczas dzisiejszych startów w Ostrowcu.

Najważniejszym osiągnięciem dzisiejszego dnia był Rekord Polski 13-latek Gosi Karbownik. Zawodniczka Rafała Żebiałowicza 100m stylem grzbietowym pokonała w czasie 1:02.68 wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę o 3 sekundy. Gosia w tym wyścigu pierwszą połowę dystansu również pokonała w rekordym tempie notując wynik 29.90, który jest lepszy niż jej własny RO 13-latek. Oczywiście zapewniło to Gosi 1 miejsce w kraju.
Gosia wygrała również swoją drugą konkurencję - 100m dowolnym. Czas uzyskany przez Gosię 59.21 to 2 czas zawodów MDMM.

Z bardzo dobrej strony, potwierdzając pozycję w rankingu ogólnopolskim pokazał się nam na 200m klasycznym Szymon Stanisławski. Nowy rekord życiowy zawodnika 2:31.63 zapewnił mu zwycięstwo w klasyfikacji ogólnopolskiej zawodów MDMM, gdzie Szymon wyprzedził drugiego w zestawianiu zawodnika aż o 4 sekundy!
Ciekawie zapowiadała się druga konkurencja dla Szymona, w której miał najlepszy czas zgłoszenia, a obok siebie na torach zawodników, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty na tych zawodach w stylu dowolnym, motylkowym i grzbietowym. W tym wyścigu Szymon musiał niestety uznać wyższość zawodnika gospodarzy tracąc do niego na mecie 37 setnych sekundy. Drugie miejsce w Ostrowcu dało 5 miejsce w kraju.

Medal - tym razem brązowy - zdobył Artur Arent, w nowej dla siebie konkurencji 100m grzbietowym. Warto zauważyć, że to dopiero 3 start na tym dystansie tego zawodnika. Wynik 1:07.41 dał Arturowi 9 miejsce w MDMM.

Po raz kolejny w wyścigach sztafet zajęliśmy 1 miejsce. Drużyna płynąca w składzie: Karbownik, Kaczmarek, Arent, Stanisławski pozostawiła wszystkie drużyny za plecami kończąc konkurencję 4x50m dowolnym w czasie 1:49.61, który to jest nowym Rekordem Okręgu 13 i 14-latków.

Nasi zawodnicy byli też nagradzani dyplomami, sztuka ta udała się:
- Arturowi Arentowi (5 na 200m zmiennym 2:24.12)
- Michałowi Kaczmarkowi (9 miejsce na 100m dowolnym 1:01.35)

Ponadto w drugiej dziesiątce dopływali dziś:
- Patrycja Urbańska (11 na 200m zmiennym, 15 na 100m grzbietowym)
- Michał Kaczmarek (14 na 100m grzbietowym)

W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 1 miejsce wypływając 13 medali (6-3-4), najwięcej ze wszystkich klubów i również najwięcej złotych.

Dziękujemy za emocje! Brawa za walke! Gratulacje za rekordy życiowe!
I oczywiście podziękowania dla trenerów Jedynki: Rafała Żebiałowicza i Bartosza Olejarczyka!