Sukcesy zawodników AZS Łódź w Akademickich Mistrzostwach Polski w judo

Ostatnie dwa weekendy były bardzo pracowite, ale i pełne sukcesów dla zawodników sekcji judo AZS Łódź.

W Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. W zawodach tych zawodnicy AZS reprezentowali swoje uczelnie.
Pierwsze miejsce i tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w klasyfikacji ogólnej zdobyła w kat. wag.-52kg Patrycja Skupień reprezentująca Uniwersytet Łódzki.
Srebrne medale zdobyły: w kat. wag. -78k kg Julia Gut, studentka Uniwersytetu Medycznego oraz Weronika Styrcz reprezentująca Uniwersytet Łódzki w kat. -48 kg.
Brązowe medale wywalczyli:
Tomasz Drzewiecki kat. wag. -100 kg (UŁ)
Zuzanna Klimkiewicz kat. wag. - 52 kg (UM)
Srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów zdobyła Anna Jagiełło w kat. wag. -63 (UŁ)

Ponadto Uniwersytet Łódzki wywalczył drużynowo srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów, przegrywając nieznacznie z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego.

Natomiast w Sosnowcu został rozegrany Otwarty Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików, w którym wzięło udział ok. 400 zawodników z klubów polskich, a także z Czech i Ukrainy.
Młodzi zawodnicy pozazdrościli sukcesów starszym kolegom i także wrócili z workiem medali.
Złoty medal, wygrywając wszystkie walki przed czasem, wywalczyła w kategorii młodziczek Nadia Przytulska.
Natomiast złoty medal w kategorii dzieci starszych wywalczył Mikołaj Gorzarda.
Srebrne medale zdobyli: Antoni Rzepecki w kategorii młodzików, w kategorii dzieci starszych Maciej Sarwiński, a w kategorii dzieci młodszych Franciszek Sarwiński.
Brązowy medal w kategorii młodzików przypadł w udziale Wojciechowi Sarwińskiemu.