Sukcesy zawodników Hurtapu Łęczyca w maratonach rowerowych Cisowianka Mazovia MTB

Od lewej: Konrad Barcz, Alicja Marta Napióra, Wiktor Napióra
Od lewej: Konrad Barcz, Alicja Marta Napióra, Wiktor Napióra Fot. Archiwum
MTB. Zawodnicy Klubu Sportowego Hurtap Łęczyca zdobyli medale i puchary w Ogólnopolskich maratonach rowerowych Cisowianka Mazovia MTB.

Cykl składał się z 8 wyścigów

W Legionowie koło Warszawy zakończył się cykl wyścigów Cisowianka Mazovia MTB. Cykl składał się z 8 wyścigów, które rozgrywane były począwszy od 18 lipca do 18 października kolejno w Mławie, Nidzicy, Ełku, Łodzi, Puławach, Józefowie, Piasecznie i w Legionowie.
Wyścig finałowy w Legionowie, kończący cały sezon 2020 w ramach cyklu Mazovia zgromadził kilkuset zawodników MTB. Na trudnej i wymagającej trasie, w deszczu i zimnie na starcie stanęli również zawodnicy Klubu Sportowego Hurtap Łęczyca uzyskując bardzo dobre wyniki.
Konrad Barcz zajął pierwsze miejsce po pasjonującym finiszu na dystansie 20 km w kategorii junior oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Alicja Marta Napióra zajęła drugie miejsce na dystansie 42 km oraz w klasyfikacji generalnej uplasowała się na drugim miejscu ustępując tylko czołowej zawodniczce Polski w swojej kategorii.

Jakie były wyniki? Na dystansie 1/2 Pro wśród pań najszybsza okazała się Urszula Luboińska (Trezado Bike on Wax), która metę na ulicy Chrobrego w Legionowie osiągnęła w 1:47:42. Druga była Alicja Napióra (Hurtap, 1:51:26), a trzecia Kasia Andrzejczuk (IFon KolarzKlub, 2:04:51).

Wiktor Napióra zajął drugie miejsce na dystansie 42 km oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Pamiętajcie – nie ma nic zdrowszego od sportu

Na stronie organizatora zawodów mazoviamtb.pl czytamy: „Dołożyliśmy wszelkich starań, aby finał tegorocznego sezonu był covidodporny. Pamiętajcie – nie ma nic zdrowszego od sportu. Od hartowania organizmu. Od wysiłku, który nas wzmacnia. Od adrenaliny, która wyrywa nas z marazmu. Od rywalizacji, która pozwala nam zapomnieć o codzienności. Od endorfiny, która wprawia w dobry nastrój. Od satysfakcji z ukończenia zawodów, która dodaje sił i optymizmu”.

Taką satysfakcję mogą mieć zawodnicy Hurtapu Łęczyca, dla których to nie pierwsze i na pewno nie ostatnie sukcesy. Trzeba było wykazać się ogromnym hartem ducha, by osiągnąć takie sukcesy w cyklu wyścigów Cisowianka Mazovia MTB. Czekamy na kolejne wieści o sukcesach zawodników Hurtapu Łęczyca , którzy imponują niezłomnym charakterem. ą