MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święcenia kapłańskie w Wartkowicach. Adrian Anielak wyświęcony na księdza otrzymał nominację na wikariusza parafii w Łasku (ZDJĘCIA i FILM)

Krzysztof Kaniecki
Krzysztof Kaniecki
Święcenia kapłańskie w Wartkowicach. Adrian Anielak wyświęcony na księdza
Święcenia kapłańskie w Wartkowicach. Adrian Anielak wyświęcony na księdza Krzysztof Kaniecki
Święcenia kapłańskie odbyły się wyjątkowo w Wartkowicach – rodzinnej parafii diakona Adriana Anielaka. Gdyby nie pandemia koronawirusa, uroczystość miała mieć miejsce w łódzkiej bazylice archikatedralnej. Dla tutejszych parafian było to wyjątkowe wydarzenie, które w pamięci zostanie na lata.

- Po 35 latach Bóg znowu wybrał czas, by właśnie w tej świątyni sakrament kapłański przyjął nasz rodak, diakon Adrian – mówił ks. Janusz Szeremeta, proboszcz parafii pw. św. Anny i NMP Matki Miłosierdzia w Wartkowicach.

Diakon Adrian Anielak sakrament święceń w stopniu prezbiteratu przyjął z rąk ks. bp. Marka Marczaka.

- Drogi Adrianie, wstępując do seminarium przed kilku laty zdecydowałeś iść za Jezusem, jako swoim mistrzem – tymi słowami ks. bp Marek Marczak zwrócił się do bohatera sobotniej uroczystości w homilii poprzedzającej moment święceń. - Wspólnota Kościoła rozpoznała w tobie powołanie i w imieniu Jezusa posyła cię dziś z misją do świata. Tego bliskiego i tego dalekiego. Tego przyjaznego i tego wrogiego. Bądź więc solą dla ziemi i światłem dla świata. Nie bądź solą w oku, ale bądź solą, która nadaje smak. Nigdy nie zdradzaj się, by sól w tobie wietrzała i światło gasło. Bądź apostołem, by wiernie wypełnić misję, którą tobie zlecono. Amen.

Ks. Adrian Anielak otrzymał od arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia nominację z dniem 25 sierpnia na wikariusza parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

- Cóż powiedzieć. Ogromna radość. Ta nominacja nie była przypadkowa. Tuż obok Wartkowic są Świnice Warckie, więc wszystko to dobrze się wpisuje – zauważył ks. Adrian Anielak.

Adrian Anielak w niedzielę o godz. 11.30 w kościele w Wartkowicach odprawi mszę prymicyjną, na którą wszystkich serdecznie zaprasza.

Poza Adrianem Anielakiem na księży w archidiecezji łódzkiej wyświęceni zostali:

W bazylice archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi: Piotr Kałuszka, Jakub Hejduk, Orfeusz Malesa, Ireneusz Słoma, Sławomir Chrapla i Maciej Grzelak.
W parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach - Tomasz Grzejdziak.
W parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach – Konrad Sulmirski.
W parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim – Mateusz Stolarczyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki