Szalony mecz w Bełchatowie. PGE Skra przeżyła ataki i sama podjęła walkę. Zdjęcia

Siatkówka. Spodziewaliśmy się emocji w meczu o miejsce w ósemce PlusLigi, ale to co obejrzeliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

To był szalony mecz drużyny PGESkry Bełchatów. Co to się działo w Bełchatowie? Nawet komentatorzy Polsatu nie mogli się nachwalić gry rzeszowskiej drużyny w pierwszych dwóch setach. Cmokali nad każdym elementem gry Resovii: zagrywką, blokiem, atakiem, rozegraniem, zmianą rytmu gry. Nawet nie ganili naszych siatkarzy, bo bełchatowianie wobec takiej gry Resovii byli bezradni. Goście bombardowali naszą drużynę zagrywką i dwa pierwsze sety rzeszowianie wygrali bardzo wysoko do 17 i 16. Nie pomagały zmiany Mieszko Gogola.
W trzeciej partii na parkiecie pojawił się Norbert Huber. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki gra PGESkry odmieniła się na lepsze. Teraz nasz zespół zbierał pochwały. Przeżył ataku Resovii i sam podjął walkę o zwycięstwo. Trzeciego seta PGESkra wygrała do 16.
Ależ była walka w czwartej partii. PGESkra prowadziła już 23:20 i wygrała do 23. A zatem tie-break. Resovia prowadziła 8:7. Zmiana stron, ale emocje nie ulegają zmianie. Resovia uciekła na 10:7. Bełchatowianie się nie poddawali. Resovia prowadziła 10:9, a chwilę później 12:10. Karol Butryn zdobył ważny punkt. Resovia miała piłkę meczową 14:10. Pierwszą Skra obroniła, ale Dusan Petković zepsuł zagrywkę. Uff! Mecz trwał 2 godziny i 12 minut.
Bardzo ciekawy przebieg miał też mecz w Jastrzębiu, gdzie Jastrzębski Węgiel przegrał z Vervą Warszawa 2:3, choć prowadził 2:0 i 24:22 w trzecim secie. Siatkówka jest piękna i nieprzewidywalna. Jastrzębski Węgiel w najbliższą sobotę zagra w Bełchatowie.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 2:3 (17:25, 16:25, 25:16, 25:23, 11:15)

PGESkra Bełchatów: Karol Kłos 8, Grzegorz Łomacz 1, Taylor Sander 20, Mateusz Bieniek 5, Dusan Petković 8, Milad Ebadipour 20, Kacper Piechocki (l) oraz Bartosz Filipiak 6, Mihajlo Mitić, Milan Katić, Norbert Huber 7, Robert Milczarek (l). Trener: Mieszko Gogol.