Trwa głosowanie
Pozostało: 38 dni
Plebiscyt: HIPOKRATES 2023

Wybieramy Szpital Roku


Szpital Powiatowy w Łasku od 01.07.2012 r. zarządzany przez Spółkę Szpitale Powiatowe Sp. z o.o. jest największym podmiotem leczniczym w powiecie łaskim, który prowadzi swoją działalność w oparciu o kontrakt z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital zabezpiecza potrzeby zdrowotne dla ok. 50 tys. mieszkańców powiatu łaskiego oraz powiatów ościennych.

Szpital Powiatowy w Łasku jest wyposażony w 97 łóżek oraz posiada w swej strukturze: nowoczesny oddział chirurgii ogólnej, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział chirurgii szczękowo-twarzowej, oddział laryngologiczny, oddział chorób wewnętrznych, oddział kardiologiczny, oddział pediatryczny, oddział neurologiczny oraz oddział rehabilitacyjny. W ramach oddziału chirurgii ogólnej udzielne są również świadczenia z zakresu ortopedii dziecięcej, natomiast w ramach pediatrii świadczenia z zakresu alergologii- hospitalizacja planowa.

Dodatkowo w ramach szpitala funkcjonuje Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy posiadający 30 łóżek w ramach kontraktu z NFZ i 20 łóżek komercyjnych.

Ponadto, szpital posiada również część ambulatoryjną, w skład której wchodzi 20 poradni specjalistycznych wraz z pracownią diagnostyki obrazowej ( RTG, TK, USG) oraz pracownią tomografii komputerowej. Szpital realizuje również świadczenia z zakresu endoskopii, posiadamy własne laboratorium wraz z mikrobiologią, zakład rehabilitacji, podstawową opiekę zdrowotną, nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, aptekę szpitalną - dzięki czemu zapewniamy kompleksowość świadczonych usług, a co za tym idzie nasi pacjenci otrzymują pomoc na najwyższym poziomie.

Jako jeden z nielicznych szpitali posiadamy własną kuchnię, która w oparciu o diety przygotowane przez dietetyka przygotowuje posiłki dla pacjentów szpitala, zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, a także dla personelu szpitala.

Poza tym, nasz szpital podlega ciągłemu rozwojowi. Obecnie realizowane są prace remontowe w Izbie Przyjęć co więcej, zaplanowana jest budowa nowego bloku operacyjnego ze środków własnych Spółki Szpitale Powiatowe.


____________


UWAGA! Ważna informacja dla

nominowanych do nagrody:

warto zadbać o swoją prezentację

w plebiscycie - można dodać zdjęcia

i opis lub zaktualizować dane


KLIKNIJ i EDYTUJ prezentację

____________


Czytaj więcej o plebiscycie

na www.dzienniklodzki.pl/hipokrates


Dodaj ogłoszenie