MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi HORTI-TECH od piątku, 18 listopada w Kielcach - wszystko dla plantatorów owoców i warzyw

Najnowszy sprzęt sadowniczy, Konferencja Odmianowa i konkurs dla młodych rolników od piątku 18, listopada w Kielcach. Ruszy wtedy największe w Polsce wydarzenie branży producentów owoców i warzyw - Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH. Jak zapowiadają organizatorzy, nie było jeszcze tak kompleksowej wystawy maszyn i sprzętu ogrodniczego, w połączeniu z Konferencją Sadowniczo-Warzywniczą, mówiącą o perspektywach branży aż do roku 2020. Targi Kielce zapraszają na dwa dni spotkań!

 

W czasie, kiedy sadownicy poszukują nowych kierunków eksportu, dostosowują się do przepisów i wymagań innych krajów, pracują nad poprawą jakości produkowanych owoców i warzyw - wiedza i najnowsze technologie stają się wyjątkowo cenne. To jeden z podstawowych powodów, dla których polscy producenci owoców i warzyw wizytę w Targach Kielce powinni uwzględnić w swych kalendarzach. Partnerem i współorganizatorem wydarzenia obok Targów Kielce jest firma Leaf Media, która od 10 lat zajmuje się obsługą logistyczno-medialną rynku towarowej produkcji ogrodniczej i rolniczej.

 

- HORTI-TECH to bardzo kompleksowa propozycja, dedykowana specjalnie producentom owoców i warzyw - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. -  Przygotowaliśmy ją wspólnie z firmą Leaf Media, która od ponad 10 lat specjalizuje się w obsłudze logistyczno-medialnej rynku ogrodniczego i rolniczego. Prowadzi specjalistyczne szkolenia, wskazuje trendy i kierunki rozwoju. Pozwala zdobyć aktualną wiedzę z zakresu badań – technologicznych, biologicznych, chemicznych, które determinują rozwój nowoczesnego rolnictwa. Łącząc nasze doświadczenia mamy nadzieję na stworzenie ważnego dla polskich producentów owoców i warzyw wydarzenia, na jakim warto bywać.

 

Podczas kieleckich targów HORTI-TECH zaprezentuje się około 100 firm. Można będzie zapoznać się z kompleksową ekspozycją najnowszych maszyn - ciągników, opryskiwaczy oraz podłoży, nasion, konstrukcji i wyposażenia szklarni, nowoczesnych systemów zamgławiających i nawadniających, aż po materiał szkółkarski, środki ochrony roślin, biostymulatory i odzież ochronną, usługi dla ogrodnictwa, konstrukcje sadownicze oraz wiele innych akcesoriów, niezbędnych w gospodarstwach ogrodniczym. Zaprezentują się między innymi firmy: Case, Orsi, Landini, Kisiel, Bury, New Holland, Lisicki, Weremczuk, Wodziński, Procam, Jagoda.

 

Najnowsza wiedza o przyszłym sezonie

 

Możliwość spotkania w Kielcach dużego grona specjalistów branży to atut targów HORTI-TECH. Jej źródłem podczas targów HORTI-TECH będzie Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, organizowana 18 listopada przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Poruszy ona między innymi, bieżące problemy producentów owoców i warzyw, a także przedstawi prognozy dla rynku do roku 2020.

           

Po raz pierwszy w Targach Kielce, 19 listopada, odbędzie się również 9. Konferencja Odmianowa pod patronatem merytorycznym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Specjaliści podpowiedzą, w jakie odmiany jabłoni i nie tyko, warto inwestować, jak zmienia się produkcja szkółkarska w Polsce, jak wygląda w praktyce sprzedaż na odległe rynki, w tym chiński, który lada moment stanie otworem dla polskich producentów jabłek. Podczas konferencji mowa będzie zresztą nie tylko jabłkach, ale też uprawie borówki i śliwy.

 
            W specjalnej strefie spotkań HortIntegra specjaliści będą udzielać informacji na temat zintegrowanej produkcji, systemu bezpieczeństwa żywności lub systemu ekologicznej produkcji.

Konkurs kalibracji opryskiwaczy

 

Podczas targów HORTI-TECH, uczniowie rolniczych szkół będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, biorąc udział w konkursie „Kalibracja opryskiwacza”, przygotowanym specjalnie z myślą o młodych rolnikach. Konkurs odbędzie się 18 listopada, o godzinie 11.00. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, zaistnieją również na łamach prasy branżowej i w największym w Polsce portalu ogrodniczym.

           

Innowacyjne, najbardziej perspektywiczne rozwiązania czy usługi oferowane do wykorzystania w różnych technologiach produkcji rolniczych – konwencjonalnych, integrowanych oraz ekologicznych, prezentowane w halach wystawienniczych Targów Kielce, zostaną docenione i wyróżnione medalem – Innowacje HORTI-TECH.  

 

Przedsiębiorcy i grupy sadownicze z Ukrainy 

Już wiadomo, że na targi Horti - Tech przyjedzie liczna grupa ukraińskich przedsiębiorców, właściciele dużych ukraińskich gospodarstw, a będą poszukiwać nowych technologii sadowniczych, sprzętu, ale przede wszystkim wiedzy, jak wprowadzać europejskie standardy.

Jak zapowiadają organizatorzy, będą to głównie to przedstawiciele obwodu winnickiego, gdzie produkcja rolna jest podstawą gospodarki. Oprócz Targów delegacja odwiedzi sady grupy San-Export Sp. z o.o. z Sandomierza. - Mamy wyraźny sygnał od ukraińskich producentów, że są zainteresowani współpracą z polskimi firmami i dlatego tak licznie przyjeżdżają na konkretne rozmowy – także celem omówienia przyszłych kontraktów.

Chodzi nie tylko o zakupy nowego, niezbędnego sprzętu sadowniczego. Poszukują w Polsce wiedzy, wsparcia ekspertów, którzy podpowiedzą im jak prowadzić inwestycje i jak zorganizować procesy produkcji w oparciu o wymogi UE. Cel ten pomogą zrealizować spotkania, konferencje z udziałem polskich specjalistów – choćby takie jak te organizowane w Kielcach podczas targów Horti-Tech - mówi Krzysztof Kalita, prezes Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód, które jest współorganizatorem tegorocznych Dni Polskiego Rolnictwa na targach EuroAgro we Lwowie oraz wizyty ukraińskich producentów rolnych w Kielcach i Sandomierzu. – Perspektywy współpracy polsko-ukraińskiej są bardzo obiecujące, ale w obszarach adaptacji i standaryzacji wymagają wsparcia ekspertów. Tylko przy osiągnięciu odpowiednich standardów jakości ze strony ukraińskich partnerów możemy z powodzeniem kooperować na europejskich rynkach z korzyścią dla wszystkich stron. Przygotowujemy właśnie międzynarodowy projekt, który będzie dotyczył tej problematyki - mówi prezes Kalita.

            Targi Horti - Tech będą odbywać się w Targach Kielce w weekend 18-19 listopada (piątek i sobota). Wstęp jest wolny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej targów HORTI-TECH. Wstęp bez rejestracji kosztuje 10 złotych, a ulgowa cena dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej i studenckiej powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie) to 5 złotych od osoby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Targi HORTI-TECH od piątku, 18 listopada w Kielcach - wszystko dla plantatorów owoców i warzyw - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki