Tauron Liga. Siatkarki Grot Budowlanych mistrzyniami stopniowania emocji

Ostatni zespół Tauron Ligi był rywalem Grot Budowlanych. W Sport Arenie w Łodzi niespodzianki nie było, ale nudzić się na meczu Grot Budowlanych naprawdę nie można. Emocji nie zabrakło.

Siatkarki UNI Opole nie sprawiły podopiecznym trenera Macieja Biernata najmniejszych kłopotów, ale tylko w pierwszym secie, którego łodzianki wygrały do 12. Nie do zatrzymania była Melis Durul - zdobyła 9 punktów w pierwszym secie.
W drugiej partii łodzianki prowadziły już 24:14, ale pozwoliły rywalkom zdobyć dziewięć punktów z rzędu. Trochę dziwne zachowanie naszych siatkarek. 0:9 z ostatnim zespołem to zakrawa na kpinę. Zrobiło się 24:23. Na szczęście Melis Durul w kolejnej akcji zakończyła seta. Pokaz stopniowania emocji na najwyższym poziomie.
Podobne atrakcje były w trzecim secie. Łodzianki prowadziły 8:5, by później przegrywać 11:14. Seta wygrała drużyna UNI, która wcale nie ustępowała aspirującym do medali łodziankom.
Czwarty set zakończył ten pojedynek. Siatkarki Grot Budowlanych, ale sercowcy szukali lekarstw. Było tylko 20:17. Na szczęście na finiszu meczu nasze dziewczęta grały w miarę skoncentrowane i wygrały do 19, a cały mecz 3:1.