Tauron Liga. Siatkarki ŁKS Commercecon trafiły w dziesiątkę. ŁKS wiceliderem tabeli

Broni Amanda Campos pod czujnym okiem Valentiny Diouf
Broni Amanda Campos pod czujnym okiem Valentiny Diouf Fot. Krzysztof Szymczak
Mistrzynie Polski siatkarki ŁKS Commercecon wygrały po raz dziesiąty w tym sezonie Tauron Ligi. W piątek wieczorem łodzianki zdecydowanie pokonały przedostatnią drużynę w tabeli - Pałac w Bydgoszczy. Łódzkie Wiewióry awansowały na fotel wicelidera Tauron Ligi, ale Rysice Rzeszów swój mecz tej kolejki grają w niedzielę (z MKS w Kaliszu).

Po pierwszym, łatwo wygranym secie, w drugiej partii gospodynie prowadziły 7:6, lecz Łódzkie Wiewióry zdobyły pięć punktów z rzędu przy zagrywce Roberty Ratzke. Do końca tego seta nasze dziewczęta przeważały, choć w końcówce Pałac zmniejszył przewagę (17:20). Wynik seta pierwszego i drugiego był identyczny.
W trzeciej partii wyrównana walka trwała do stanu 6:6. Później łodzianki prowadziły 10:6, 12:8, by po sześciu z rzędu wygranych piłkach prowadzić 18:8. Wiadomo było, że zasłużona wygrana jest przesądzona.
Mecz trwał 83 minuty, a MVP wybrana została Amanda Campos.
Kolejny mecz siatkarki ŁKS Commercecon zagrają 6 stycznia w Bielsku-Białej z BKS. W sobotę 30 grudnia o godz. 16 w Łodzi Grot Budowlani zmierzą się z UNI Opole.

Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon 0:3 (19:25, 19:25, 12:25)
ŁKS Commercecon: Kamila Witkowska 3, Roberta Ratzke 5, Aleksandra Dudek 10, Sonia Stefanik 7, Valentina Diouf 15, Amanda Campos 12, Kinga Drabek (l) oraz Paulina Zaborowska, Aleksandra Gryka 6, Natalia Dróżdż 2. Trener: Alessandro Chiappini.