Tauron Liga. Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały wyjazd do Radomia. Sonia Stefanik bohaterką

Siatkarki ŁKS Commercecon walczyły w Radomiu o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie Tauron Ligi.

We wcześniejszych trzech kolejkach łodzianki trzy razy grały w Sport Arenie w Łodzi, a wywalczyły tylko jedno zwycięstwo. Pierwszy wyjazd rozpoczął się po naszej myśli, od zwycięstwa w pierwszym secie do 17. Niestety, gospodynie w drugim wygrały do 19 i mecz rozpoczął się od nowa.
W trzecim secie Łódzkie Wiewióry zagrały koncertowo od stanu 9:8. Zdobyły siedem punktów z rzędu, przy zagrywce Soni Stefanik. Nasze siatkarki prowadziły 16:8 i wygrały seta do 15.
Czwarta partia rozgrzała łódzkich kibiców. ŁKS przegrywał 13:14, ale przy zagrywce Valentiny Diouf zdobył trzy punkty z rzędu i sytuacja się odmieniła.

Końcówka seta należała bezapelacyjnie do łodzianek. Zdobyły pięć oczek z rzędu (od 19:18 do 24:18). Załamane gospodynie zupełnie straciły wiarę, ale mistrzynie zagrały, jak... mistrzynie. Ostatni punkt skutecznym atakiem zdobyła Kamila Witkowska.

MVP została Aleksandra Dudek, ale naszym zdaniem cichą bohaterką w przełomowym momencie meczu była Sonia Stefanik.
W niedzielę o 19 ŁKS Commercecon zagra w Łodzi mecz z Grupą Azoty Akademią Tarnów.
Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon 1:3 (17:25, 25:19, 15:25, 19:25).
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 6, Roberta Ratzke 3, Aleksandra Dudek 20, Kamila Witkowska 11, Valentina Diouf 16, Amanda Campos 13, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Anastazja Hryshchuk 3, Kinga Drabek, Paulina Zaborowska, Sonia Stefanik 4. Trener: Alessandro Chiappini.