Tauron Liga. Trzecie zwycięstwo siatkarek Grot Budowlanych Łódź

W trzeciej kolejce siatkarskiej TauronLigi drużyna Grot Budowlanych Łódź odniosła trzecie zwycięstwo.

Podopieczne trenera Macieja Biernata pokonały w Tarnowie Grupę Azoty. Po pierwszym planowo i łatwo wygranym secie w drugim oglądaliśmy wyrównaną walkę. Od stanu 19:19 coś dziwnego stało się z łodziankami. Straciły pięć punktów z rzędu. Zagrywka Barbary Zakościelniej przynosiła szczęście gospodyniom. Tego seta wygrały gospodynie i tym faktem nawet same były mocno zdziwione.
Przegrany set wywołał w łodziankach sportową złość i już do końca meczu pokazywały, kto tu rządzi. Grot Budowlani wygrali trzeciego seta do 17, w czwartym nasze siatkarki prowadziły 4:0, 6:1, 10:3 i wygrana podopiecznych trenera Macieja Biernata stała się faktem.
Drużynę Grot Budowlanych prześladują kontuzje. Kinga Różyńska mogła doznać skręcenia lub zwichnięcia stawu skokowego. W poprzednim tygodniu bowiem ze składu meczowego wypadła Marta Pol, która zmagała się z problemami z kostką.
Mecz trwał 109 minut. MVP - Martyna Łazowska.
26 października Grot Budowlani zagrają w Łodzi ze Stalą Mielec.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Grot Budowlani Łódź 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 14:25)
Grot Budowlani: Kinga Różyńska, Ana Bjelica 11, Mackenzie May 23, Małgorzata Lisiak 11, Martyna Łazowska 4, Andrea Mitrović 17, Justyna Łysiak (l) oraz Natalia Lijewska, Marta Pol 1, Weronika Sobiczewska 2, Ewelina Wilińska. Trener: Maciej Biernat.