TauronLiga: Mistrzynie Polski siatkarki z ŁKS Commercecon znów nie dały rady. Teraz Superpuchar

W trzeciej kolejce TauronLigi siatkarki drużyny mistrzyń Polski ŁKS Commercecon przegrały drugi mecz.

Tym razem Łódzkie Wiewióry nie dały rady rewelacyjnym w tym sezonie siatkarkom BKS Bielsko-Biała.
Pierwszy set przejdzie do historii tych rozgrywek. To była bardzo zacięta partia. Gospodynie miały piłki setowe przy stanie 25:24, 216:25, 28:27, 30:29. W tym ostatnim przypadku zdobyły nawet punkt przy setbolu, ale straciły go po weryfikacji. Lepszą odporność nerwową wykazały w ostatnich zagrywkach bielszczanki.

W drugiej partii łodzianki prowadziły już 23:21, ale straciły cztery punkty z rzędu i przegrały seta.
Trzeci set układał się w miarę pozytywnie dla łodzianek do stanu 8:7. Od tego momentu gospodynie zdobyły zaledwie punkt, a straciły sześć. Pech nie opuszczał naszej drużyny. Siatkarki BKS Bielsko-Biała wygrały trzeci mecz w tym sezonie. MVP meczu - Kertu Laak. Najlepsza w ŁKS - Aleksandra Gryka. Mecz trwał 109 minut.
W środę o godz. 18.30 ŁKS Commercecon w łódzkiej Sport Arenie walczyć będzie z Chemikiem Police o Superpuchar Polski.

ŁKS Commercecon - BKS Bielsko-Biała 0:3 (31:33, 23:25, 19:25)
ŁKS Commercecon: Julita Piasecka 11, Kamila Witkowska 6, Valentina Diouf 19, Amanda Campos 1, Aleksandra Gryka 14, Roberta Ratzke 2, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Paulina Zaborowska, Aleksandra Dudek 9, Anastazja Hryshchuk, Kinga Drabek. Trener: Alessandro Chiappini.