TauronLiga. Trzynastego trzynasta wygrana siatkarek ŁKS Commercecon. Kibice pomogą dopiero w Łodzi

Dziewiąty zespół Tauron Ligi, czyli Pałac Bydgoszcz, drużyna która wygrała tylko trzy mecze na 13, była rywalem niepokonanego Dream Teamu z ŁKS Commercecon. Mecz rozgrywany był w Bydgoszczy. Prosto z tego miasta łodzianki udały się do Berlina, gdzie w środę rozegrają spotkanie Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł.

Nic dziwnego, że trener Alessandro Chiappini w kontekście środowego meczu łodzianek z Fenerbahce Stambuł w Berlinie, dał odpocząć czołowym zawodniczkom. W pierwszym secie gra łodzianek z dwiema dublerkami w składzie wyglądała poprawnie i wygrana przyszła łatwo. W drugiej partii gospodynie postawiły trudniejsze warunki Łódzkim Wiewiórom i prowadziły 23:22. Na szczęście Valentina Doiuf i Kamila Witkowska, które zagrały w drugim secie, przechyliły wynik tego seta na korzyść łodzianek. ŁKS wygrał 25:23. W trzecim secie widać było wyraźnie, kto rządzi na parkiecie. ŁKS Commercecon w meczu rozgrywanym 13 lutego odniósł ligowe zwycięstwo nr 13.
MVP meczu została wybrana Roberta Ratzke.

ŁKS Commercecon w środę kończy fazę grupową meczem w Berlinie z Fenerbahce Stambuł. Niestety, ten mecz odbędzie się bez udziału publiczności, więc kibice z Łodzi nie pojadą do stolicy Niemiec za swoimi dziewczynami. Ale w niedzielę o godz. 16 ŁKS Commercecon gra w Łodzi z #Volley Wrocław i wtedy znów musimy spotkać się z uroczymi siatkarkami. Trzymać kciuki, a na koniec bić im brawo.

Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke, Lana Scuka 11, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 5, Anastazja Hryshchuk 9, Zuzanna Górecka 7, Aleksandra Gryka 11, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Valentina Diouf 1, Angelika Gajer, Julita Piasecka 6, Kamila Witkowska 5, Kinga Drabek. Trener: Alessandro Chiappini.