Teatr Muzyczny w Łodzi przygotowuje premierę musicalu...

  Teatr Muzyczny w Łodzi przygotowuje premierę musicalu "Madagaskar" [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Premierę łódzkiego „Madagaskaru” zaplanowano na październik w reżyserii Jakuba Szydłowskiego
  1/17
  przejdź do galerii

  Premierę łódzkiego „Madagaskaru” zaplanowano na październik w reżyserii Jakuba Szydłowskiego ©Krzysztof Szymczak

  W październiku na scenę Teatru Muzycznego w Łodzi wejdzie familijny musical "Madagaskar". Widowisko reżyseruje Jakub Szydłowski, w teatrze trwają intensywne próby.
  "Madagaskar" to teatralna wersja słynnej animacji. Afrykańska przygoda opowiada historię czterech zwierząt z nowojorskiego zoo – lwa Aleksa, hipopotamicy Glorii, żyrafy Melmana, poszukujących zbiegłego przyjaciela – zebrę Marty’ego. W splocie niespodziewanych wydarzeń przyjaciele trafiają na pokład statku, który… nieoczekiwanie skieruje ich na niezwykłą wyspę Madagaskaru.

  Światowa premiera „Madagaskaru – musicalowa przygoda” odbyła się w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, oparta na świetnej produkcji filmowej studia DreamWorks, znanej m.in.
  z takich filmów jak „Shrek” czy „Rybki z ferajny”. Autorami muzyki i tekstów piosenek są George Noriega i Joel Someillan (autorzy m.in. przebojów Shakiry i Rickiego Martina), a libretta Kevin Del Aguila.  Premierę łódzkiego „Madagaskaru” zaplanowano na 6 października w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, który z sukcesami realizuje się jako aktor wokalista oraz reżyser. Współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Komedia czy Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Od 2002 roku związany jest na stałe z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie nie tylko występuje na scenie ale również wyreżyserował takie przedstawienia jak „Adonis ma gościa”, „Księga dżungli” czy „Proces – spektakl muzyczny".

  Dla Teatru Muzycznego w Łodzi Jakub Szydłowski reżyserował spektakl „Cyrano”, który w sezonie 2015/2016 otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii za najlepszy spektakl.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo