Teatr Powszechny w Łodzi nagrodzony za "Podróż zimową"

  Teatr Powszechny w Łodzi nagrodzony za "Podróż zimową"

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W "Powszechnym" będzie można obejrzeć "Podróż zimową" już 15, 16 i 17 listopada.
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Teatr Powszechny w Łodzi

  Spektakl Mai Kleczewskiej "Podróż zimowa", powstały w koprodukcji Teatru Polskiego w Bydgoszczy z Teatrem Powszechnym w Łodzi, zdobył Grand Prix zakończonego w niedzielę 12. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.
  O przyznaniu nagrody w wysokości 10 tys. zł zdecydowało jury w składzie: Agnieszka Lubomira Piotrowska, Jacek Wakar, Mike Urbaniak, które doceniło zespołową pracę twórców spektaklu: Mai Kleczewskiej (reżyseria i scenariusz), Łukasza Chotkowskiego (dramaturgia i scenariusz), Wojciecha Pusia (scenografia, światło, wideo), Konrada Parola (kostiumy), Joanny Halszki Sokołowskiej (muzyka i śpiew), Beaty Eckert (ruch sceniczny) i zespołu aktorskiego.

  Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą (i 5 tys. zł) otrzymała Julia Wyszyńska za rolę w spektaklu Mai Kleczewskiej. W łódzkim "Powszechnym" będzie można obejrzeć "Podróż zimową" już 15, 16 i 17 listopada.

  Na festiwal zaproszono też łódzki Teatr "Pinokio", który pokazał "Balladyny i romanse" w reż. Konrada Dworakowskiego, adresowane do młodzieży i widzów dorosłych, a zrealizowane w ramach Sceny Wyobraźni im. B. Schulza na podstawie nominowanej do "Nike 2011" powieści Ignacego Karpowicza.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hehehehe

  as (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  tytuł informacji dość kretyński bo udział Powszechnego w tym przedstawieniu jest drugoplanowy:)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo