Mateusz Pietras
Mecz Iga Świątek - Qinwen Zheng
Mecz Iga Świątek - Qinwen Zheng Kamran Jebreili/Associated Press/East News
Rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek przez turniej Dubai Duty Free Tennis Championships mknie niczym błyskawica. W 1/4 finału jej rywalką będzie finalistka Australian Open Chinka Qinwen Zheng, która rozstawiona jest z numerem szóstym. Bilans bezpośrednich starć wyraźnie przemawia za Polką, która do tej pory wygrała wszystkie pięć spotkań. Od czasu porażki w trzeciej rundzie z Czeszką Lindą Noskovą polska zawodniczka nie tylko nie przegrała meczu, ale również seta. Zapraszamy na naszą relację LIVE.

Szóste starcie między Polką, a Chinką

Rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek podejmie turniejową ''szóstkę Qinwen Zheng w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Dla Polki i Chinki to piąta bezpośrednia konfrontacja. Do tej pory ze wszystkich spotkań zwycięsko wychodziła liderka światowego rankingu WTA. Ostatni mecz miał miejsce na początku roku w Australii. Podczas United Cup Świątek pokonała Zheng 6:2, 6:3.Jak będzie tym razem? W poprzedniej edycji polska tenisistka dotarła do finału.
17:3022.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 6:2

Serująca na zwycięstwo 4-krotna mistrzyni wielkoszlemowa rozpoczęła od utraty punktu. Przy stanie 30:30, Zheng wygrała akcję oznaczającą szansę przełamania. Jedna kolejne dwa punkty padły łupem pierwszej rakiety świata. Wolejem (akcja przy siatce) wykorzystała pierwszego ''meczbola''.

17:2822.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 5:2

Zdenerwowana Zheng ostatnimi wydarzeniami na korcie rozpoczęła od trzech przegranych wymian. Chinka wyraźnie nie potrafiła wprowadzić piłke do gry po pierwszym podaniu. Skrzętnie skorzystała z tego Polka, wychodząc na trzy gemy przewagi. Błąd Zheng był pierwszą pomyłką w meczu jeśli chodzi o pole serwisowe.

17:2122.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 4:2

Od stanu 30:15 dla Zheng, Świątek wymusiła ma rywalce błędy. Polka jest dwa gemy od półfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju

17:1622.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 3:2

Piłka w siatkę posłana przez Zheng dała Polce dwa break pointy. Z otrzymanego prezentu skrzętnie skorzystała przy drugiej nadarzającej się okazji. Głębokość zagrania Biało-Czerwonej wymusił na na siódmej tenisistce świata błąd. Tym samy doszło do pierwszego przełamania w tym secie.

17:0922.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 2:2

Serwująca Polka musiała gonić z 0:30. Po wyrównaniu precyzyjny return Chinki doprowadził do pierwszej szansy na przełamanie w drugiej partii. Jednak w znakomitym stylu obroniła ''breaka''. Z kolei przy równowadze zaserwowała w sposób wybitny nie pozostawiających żadnych złudzeń komu należy się punkt. Swiątek winnerem zakończyła gema. Ponownie na tablicy wyników mamy remis.

17:0422.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3. 1:2

Piętnaście minut drugiego seta za nami. 21-latka z Państwa Środka ponownie zachowała własne podanie. Polka nie trafiła forhendem czysto, po czym Chinka wygrała drugi serwisowy gem z rzędu.

16:5922.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 1:1

Tym samym odpowiedziała Polka. Jednak nie obyło się bez kłopotów. Starająca wrócić do rywalizacji Zheng dobrze returnowała.

16:5822.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 0:1

Dobrze wykorzystująca własne podanie Chinka zwyciężyła na rozpoczęcie drugiego seta. Od stanu 30:30 dwa kolejne punkty padły jej łupem.

16:4922.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3

Serwis nie zawiódł Świątek w decydującym momencie seta. Drugim podaniem w samą linię zdobyła punkt. Natomiast piłka setowa została wygrana po niewymuszonym błędzie Chinki.

16:4522.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 5:3

Widać było, że wprowadzająca piłkę do gry czuła presję związaną z bliskim końcem seta.  Swobodna gra Polki skutkowała posłaniem chociażby precyzyjnej piłki w samą linię końcową 30:15). Jednak Chinka wyszła z tego obronną ręką wygrywając własny serwis.

16:4122.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 5:2

Trwał popis serwującej, która z łatwością kończyła kolejne akcje. Precyzyjna gra zaowocowała triumfem ''na sucho''. Polka jest o krok od wygrania pierwszej partii.

16:3722.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 4:2

Zheng ustabilizowała własne podanie serwując dwa asy serwisowe (40:0). Dwa następne punkty padły łupem Polki, która zaskakiwała konkurentkę precyzyjnymi i wysokiej jakości uderzeniami z forhendu. Ostatecznie serwująca przetrwała trudne momenty wygrywając drugi gem serwisowy.

16:3222.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 4:1

Ośmielona skutecznym okresem gry Zheng, zdobyła pierwszy punkt w kolejnym gemie. Jednak dalsza część należała do Świątek. Uderzenie z bekhendu sprawiło rywalce tyle problemu, iż wyrzuciła piłkę na aut. Polka zwyciężyła trzy akcje z rzędu. Tym razem nie dopuściła do szansy na przełamanie.

16:3022.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 3:1

Drugi swój gem serwisowy Chinka rozpoczęła bardzo aktywnie, skracając wymiany. Dzięki temu wygrała ''na sucho''. Jak na razie jest to najszybszy gem w tym meczu.

16:2122.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 3:0

Polka podtrzymywała skuteczną grę. Jednak Zheng w porównaniu do poprzedniego gema lepiej returnowała. Dobra postawa Chinki najpierw przyczyniła się do równowagi, a potem do break pointa (punkt poprzez dobrej wizycie przy siatce). Jednak kolejne dwie wymiany wygrała Polka, która ''winnerem '' wyszła na trzy gemy przewagi.

16:1422.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 2:0

Trafiony pierwszy serwis Zheng i pierwszy punkt przy własnym gemie serwisowym. Podanie przysporzyło wiele problemów Polce, która przegrała trzy pierwsze akcje - 0:40. Druga część na korzyść Biało-Czerwonej. Wyrzucona kolejna piłka przez rywalkę doprowadziła do remisu. Kapitalna odpowiedź Polki podczas odbioru i pierwszy break point, po czym kończy przełamaniem. Pięć punktów z rzędu po stronie Polki i brak skutecznego pierwszego podania ze strony finalistki Australian Open.

16:0922.02.2024

Iga Świątek - Qinwen Zheng 1:0

Rozpoczynamy trzeci ćwierćfinał w Dubaju! Od serwisu rozpoczęła finalistka poprzedniej edycji Iga Świątek. Pierwszą akcję wygrała Qinwen Zheng, korzystając na błędzie Polki (forhend trafiony w siatkę). Trzy kolejne punkty padły łupem Polki. Jednak mocny return w środek kortu sprawił kolejny punkt Chince. Świątek zakończyła gema smeczem.