Tenisiści MKT Łódź drużynowymi mistrzami Polski do lat 18

Mistrzowie Polski z MKT Łódź (od lewej): Adam Majchrzak, Jakub Solarski, Lech Gontar, trener przygotowania fizycznego Tomasz Ścibor, Olaf Pieczkowski, Aleksander Orlikowski.
Tenis. Bardzo duży sukces odnieśli młodzi tenisiści MKT Łódź. Wywalczyli mistrzostwo Polski do lat 18. Były medale w tej kategorii wiekowej, były sukcesy, ale o mistrzostwie Polskie nie mogą sobie przypomnieć nawet najstarsi górale.

Tym większe należą się gratulacje naszym zawodnikom. W finale łodzianie z Miejskiego Klubu Tenisowego pokonali gospodarzy imprezy AZS Poznań - uwaga - 6:0.
Para deblowa Aleksander Orlikowski - Olaf Pieczkowski pokonała Marcela Kamrowskiego i Borysa Zgodę 6:4, 6:4. Debel Lech Gontar - Adam Majchrzak (brat Kamila) pokonała Adama Marcinkowskiego i Zachariasza Rytelewskiego 6:3, 6:3. W grach pojedynczych łodzianie też nie mieli sobie równych: Aleksander Orlikowski - Marcel Kamrowski 3:6, 7:5, 10:8, Olaf Pieczkowski - Borys Zgoda 7:5, 6:0. Jakub Solarski - Zachariasz Rytelewski 6:3, 6:0. Adam Majchrzak - Adam Marcinkowski 6:2, 6:2. Taka wygrana dowodzi, że tytuł dostał się w godne ręce.
W półfinale mistrzowskiego turnieju drużyna MKT Łódź pokonała Górnika Bytom większą liczbą wygranych setów, przy remisie 3:3. Brąz zdobyła ekipa z Bytomia, a czwarte miejsce zajął zespół Krzyckiego Klubu Tenisowego, a piąte
Ekipa łódzka składa się z samych wielce utalentowanych zawodników. Aleksander Orlikowski jest na pozycji nr 25 w gronie najlepszych juniorów świata, Olaf Pieczkowski niewiele niżej - 42. Adam Majchrzak ma dopiero 16 lat, ale czuć w nim geny Kamila Majchrzaka.
Sukces łódzkiej młodzieży to zasługa trenera Piotra Żurawieckiego i Tomasza Ścibora.
Nie do przecenienia jest też rola menedżera ekipy Bernarda Kaczorowskiego, który skompletował i zbudował ten zespół oraz zadbał o idealne warunki organizacyjne.
Aleksander Orlikowski walczy o jak najwyższy ranking na świecie na koniec roku. Będzie występował jeszcze w czterech dużych i ważnych turniejach juniorskich - za tydzień w miejscowości Vrsar w Chorwacji, później leci do Meksyku, gdzie rozgrywany będzie turniej najwyższej juniorskiej kategorii niczym Wielkim Szlem w seniorach. Na koniec Aleksander Orlikowski wystąpi w Stanach Zjednoczonych w dwóch turniejach - Eddie Herr i Orange Bowl, które są nieoficjalnymi mistrzostwami świata. Przed laty zwycięzcami tego turnieju zostawali m.in.: Tommy Haas, Janko Tipsarević, Bernard Tomić, a triumfatorami Eddie Herr byli Maria Szarapowa czy Andy Roddick. To bardzo wysoko punktowane prestiżowe turnieje.
Mistrzostwo Polski w tenisie to wielka sprawa dla całego Miejskiego Klubu Tenisowego. Brawo.
O tym, że w MKTŁódź potrafią szlifować tenisowe diamenty i stwarzają im doskonałe warunki do rozwoju talentów niech świadczy fakt, że w finale mistrzostw Polski 14-latków drużyna MKTŁódź walczyła w decydującym meczu o złoto. Turniej rozgrywano w Grodzisku.