TME UKS SMS doskonale promuje Łódź. Cała Polska widziała piękne gole łodzianek [ZDJĘCIA]

Grzegorz Gałasiński
W ósmej kolejce ekstraligi piłki nożnej kobiet wiceliderki tabeli piłkarki TME UKS SMS Łódź pokonał w Gdańsku AP Lotos 4:0. Cała Polska widziała dobrą grę, zdecydowaną przewagę podopiecznych trenera Marka Chojnackiego i ich piękne gole, bo mecz był transmitowany przez TVP Sport. Piłkarki TME UKS SMS doskonale promują Łódź.

8. kolejka Ekstraligi: AP Lotos Gdańsk - TME UKS SMS Łódź 0:4

Gole:
0:1 Gabriela Grzybowska (11)
0:2 Tatsiana Markusheuskaya (65, głową)
0:3 Anna Rędzia (82, głową)
0:4 Nadia Krezyman (90+5)
Skład: Monika Sowalska - Klaudia Jedlińska, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Daria Kurzawa - Dominika Gąsieniec (66, Maria Zbyrad), Adriana Achcińska (83, Alicja Sokołowska), Gabriela Grzybowska - Tatsiana Markusheuskaya (85, Yurina Enjo) - Paulina Filipczak (76, Nadia Krezyman), Anna Rędzia (85, Julia Mordel). Trener: Marek Chojnacki.

Pierwszego gola Gabriela Grzybowska strzeliła uderzeniem z pierwszej piłki zza pola karnego. Drugi gol padł po efektownym strzale głową, którym popisała się Tatsiana Markusheuskaya. Trzecia bramka strzelona została po dobrej akcji prawą stroną Marii Zbyrad i przytomnym uderzeniem głową Anny Rędzi. Ostatniego gola łodzianki uzyskały w ostatniej minucie, gdy po rzucie wolnym Klaudii Jedlińskiej piłka trafiła do Nadii Krezyman, która odpowiednio ustawiła stopę i po bilardowym zagraniu piłka wpadła do siatki. Gole palce lizać. Tak grają piłkarki TME UKS SMS.
Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale w 75 minucie karnego nie wykorzystała Anna Rędzia. W 90+4 minucie Nadia Krezyman trafiła w słupek.
W następnej serii spotkań piłkarki TME UKS SMS zagrają na swoim boisku przy ul. Milionowej z Medykiem Konin. Ten mecz też będzie transmitowany przez TVP Sport.