TMS SMS Łódź bliżej mistrzostwa Polski. Premia sponsora podziałała. Sukces lidera po wspaniałej grze

Andrzej Kuczyński, członek zarządu TME, wręcza kwiaty Dominice Gąsieniec po zdobyciu wicemistrzostwa Polski Fot. Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. Przed meczem na szczycie TMESMSz Czarnymi w Sosnowcu Andrzej Kuczyński, członek zarządu firmy TME, sponsora strategicznego klubu zmobilizował zawodniczki.

Sponsor ogłosił, że ufundował premię dla łodzianek. I te grały jak z nut. W 23 minucie Klaudia Jedlińska trafiła piłką w słupek. Minutę później po strzale z wolnego Wiktorii Zieniewicz bramkarka Czarnych sparowała piłkę na poprzeczkę. Trzeci atak łodzianek przyniósł im gola. Gabriela Grzybowska zagrała do Dominiki Kopińskiej, która przyjęła piłkę i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę Czarnych. W 34 minucie było już 2:0 dla łodzianek. Kapitalnie minęła rywalkę Nadia Krezyman i zagrała do Anny Rędzi, która trafiła do siatki. To był popisowy mecz podopiecznych trenera Marka Chojnackiego. Na kwadrans przed końcem Klaudia Jedlińska po indywidualnej akcji strzeliła trzeciego gola.
Gospodynie się nie poddały, strzeliły jeszcze dwa gole. Emocie były do końca, na szczęście łodzianki nie wypuściły zwycięstwa z Szkoda, że z powodu żółtej kartki w następnym meczu z Górnikiem Łęczna w Łodzi nie zagra Ernestina Abambila.
W meczu przy ul. Milionowej kibice powinni pomóc łodziankom. Mistrzostwo Polski jest blisko.
Czarni Sosnowiec – TMESMSŁódź 2:3 (0:2)
0:1 – Dominika Kopińska (28), 0:2 –Anna Rędzia (34), 0:3 – Klaudia Jedlińska (74), 1:3 – Lilyana Kostova (75), 2:3 – Alicja Materek (80).
TMESMS: Oliwia Szperkowska – Yurina Enyo, Katarzyna Konat, Wiktoria Zieniewicz, Julia Kolis, Nadia Krezyman (72, Dominika Gąsieniec), Gabriela Grzybowska, Ernestina Amabmila, Anna Rędzia, Klaudia Jedlińska (90, Oliwia Malesa), Dominika Kopińska. Trener: Marek Chojnacki.
Inne wyniki: AZS UJ Kraków - KKP Bydgoszcz, GKS Katowice -Śląsk Wrocław 0:2, Górnik Łęczna - Tarnovia Tarnów 6:2, Rekord Bielsko-Biała - Medyk Konin, APLG Gdańsk - Olimpia Szczecin.
12.Rekord Bielsko-Biała 16 5 11-56
30.04: TME SMS Łódź - Górnik Łęczna (12.45)
Inne mecze: Rekord Bielsko-Biała - KKP Bydgoszcz, Medyk Konin - Czarni Sosnowiec, Tarnovia Tarnów - GKS Katowice, Śląsk Wrocław - APLG Gdańsk, Olimpia Szczecin - AZS UJ Kraków.