Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

To 10. Największe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w ciągu ostatnich dziesięciu lat

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Najwięksi inwestorzy w ŁSSE w ciągu dekady
Najwięksi inwestorzy w ŁSSE w ciągu dekady
O Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zrobiło się znów głośno przy okazji wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę Miele w Ksawerowie. Właściciel fabryki ma zainwestować 200 mln zł i w pierwszym etapie stworzyć ok. 350 miejsc pracy.

Nie jest to jednak największa inwestycja w łódzkiej strefie. Są firmy, które w ŁSSE stworzyły więcej miejsc pracy i zainwestowały więcej. Wiele z tych firm to producenci sprzętu artykułów gospodarstwa domowego oraz z branży RTV, ale nie tylko.

Łódzka strefa stawia także na sektor BPO, czyli outsourcing usług biznesowych. Osoby zatrudnione w takiej firmie pracują na rzecz innych firm. Wielu inwestorów z tego sektora wybrało właśnie województwo łódzkie. Tłumaczą to między innymi dostępnością kadr, a także lokalnym położeniem.

Aby zobaczyć, które firmy w ciągu ostatniej dekady zainwestowały najwięcej i stworzyły najwięcej miejsc pracy w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prosimy kliknąć w przycisk

Część firm decyduje się zresztą na kolejne inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Niektórzy rozbudowują istniejące fabryki, inni otwierają kolejne zakłady i otrzymują na nie kolejne zezwolenia. Przedstawiciele ŁSSE deklarują, że cieszą się zarówno z nowego inwestora jak i nowego zezwolenia na działalność firmy, która jest już związana ze strefą.

Pod koniec czerwca zostało wręczonych siedem z puli ośmiu zezwoleń na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Od początku roku zostało ich wręczonych piętnaście. W całym ubiegłym roku takich zezwoleń w ŁSSE zostało wręczonych 23. Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma nadzieję, że w tym roku uda się przynajmniej powtórzyć ubiegłoroczny wynik, a nawet go przekroczyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki