Trener UKS Victoria Boxing Łódź Bogdan Szuba jest dumny ze swoich podopiecznych

W miniony weekend 15-17.03.2024r w Opocznie zostały zorganizowane Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w boksie.

Relacjonuje Bogdan Szuba, trener UKS Victoria Boxing Łódź: - Celem imprezy było wyłonienie mistrzów i wicemistrzów województwa łódzkiego w boksie na rok 2024. Popularyzacja boksu na terenie województwa łódzkiego oraz eliminacje do finałów mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Organizatorem tak wspaniałych Mistrzostw był Okręgowy Związek Bokserski w Łodzi, łódzka Federacja Sportu oraz klub sportowy K. O. Opoczno.
To były dobrze zorganizowane mistrzostwa pomimo tego, że wszystkie kluby były z naszego województwa miały blisko do domu mogły również wynająć pokój w hotelu i zjeść pyszny obiad.

Do Mistrzostw zgłosiło się 19 klubów takich jak: RKS Łódź, Shark łódź, Olimpijczyk Ozorków, UKS Viktoria Boxing Łódź, Garda Bełchatów, Bastion Bełchatów, Nokaut Radomsko, AKB Skierniewice, BKS Dynamit Głowno, Włókiennik Łódź, K. O. Opoczno, Boxing Team Sulejów, Boxing Radomsko Victoria Grabów, KSW ŁKS Łódź, KB Skorpion Żychlin, Stal Kutno, Widzew Łódź, PSSW Tom Center.

Moja szkolna sekcja bokserska do mistrzostw wystawiła 5 zawodników i 1 zawodniczkę.
W pierwszym dniu mistrzostw wystąpili wszyscy moi zawodnicy, a jako pierwszy do ringu wszedł młodzik Aleks Łachut w wadze do 52kg - przegrał na punkty z Kordianem Trochimczykiem z Gardy Bełchatów i zdobył wicemistrza okręgu łódzkiego.
Kolejny to Alan Szwed w kategorii wiekowej kadet w wadze do 54kg - wypunktował Huberta Wasiaka z RKS Łódź i jednocześnie zdobył Tytuł Mistrza Okręgu na rok 2024.
Borys Stefaniak również startował w kategorii wiekowej kadet w wadze do 57kg - przegrał na punkty z Adrianem Toszkiem z Włókiennika Łódź. Bardzo dobrze zaczął mistrzostwa Konstanty Zagozda w wadze do 63kg. Już w pierwszej rundzie po prawym prostym posłał na deski Mateusza Osiewicza z Olimpijczyka Ozorków awansując do niedzielnych finałów, w których pokonał jednogłośnie na punkty Jana Uzarowicza z K. O. Opoczno, zdobywając Tytuł Mistrza Okręgu Łódzkiego i przepustkę na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Kostek Zagozda na co dzień mieszka w Poddębicach i tam też trenuje pod okiem swojego klubowego trenera Jakuba Kajszczaka. Współpracujemy już razem jakiś czas, spotykamy się na wspólnych treningach i jak widać są tego efekty. Jestem pewny, że pod okiem swojego trenera będzie dobrze przygotowany do kolejnych startów i Olimpiady, gdzie będzie godnie reprezentował moją sekcje bokserską.

Kolejna perełka w naszej szkole to juniorka Natalia Mucha. W wadze do 54kg w walce finałowej pokonała jednogłośnie na punkty utytułowaną już Martynę Małek z Olimpijczyka Ozorków. Natalia ciężko pracowała na ten tytuł trenując dwa razy dziennie i schodziła nie raz z płaczem do szatni. Jak się okazało ciężka praca zawsze popłaca gdyż Natalia Mucha zdobyła tytuł mistrzyni okręgu łódzkiego w boksie na rok 2024.
Ostatni mój zawodnik, który brał udział w Mistrzostwach Okręgu to junior Oskar Bojanowski - w wadze do 60kg stoczył dwa ciężkie pojedynki. W półfinałach pokonał jednogłośnie na punkty Kacpra Hartwiga z RKS Łódź, a w walce finałowej musiał uznać wyższość doświadczonego zawodnika z Klubu Shark Łódź Kacpra Podemskiego, przegrywając z nim na punkty. Oskar zdobył wicemistrza i też chwała mu za to.
Podsumowując całe mistrzostwa jestem dumny ze swoich podopiecznych walczyli do końca w każdej walce potrzeba troszkę szczęścia i dwóm tylko tego szczęścia zabrakło. Pracujemy dalej i szykujemy się do kolejnych startów.