Trzecie miejsce Olimpu Łódź. Puchar Polski dzieci i młodzików w karate

Młodzi zawodnicy Olimpu podążają śladami starszych kolegów i koleżanek. W Pucharze Polski dzieci i młodzików w Karate Grodzisk Mazowiecki 2023 wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając cztery złote medale, dwa srebrne i cztery brązowe. To po ostatnim zwycięstwie Olimpu w Mistrzostwach Polski Seniorów kolejny duży sukces naszego Klubu. Świetnie zaprezentowali się wszyscy nasi podopieczni ale na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści.

Nikola Szuba po raz kolejny pokazuje swoje duże umiejętności wygrywając kategorię U14 + 52 kg. Nasi bliźniacy Kacper i Dawid Matuszak również spisali się świetnie, po zaciętych walkach pokonali rywali w swoich drabinkach i spotkali się w finale kategorii U14 – 45 kg. Tym razem lepszy w finale okazał się Kacper ale walka tradycyjnie zakończyła się wzajemnym uściskiem.
Trzecie indywidualne złoto to popis karate Julii Domagały. Julka po bardzo dobrych walkach zwyciężyła w kategorii U14 – 47 kg.
Czwarte złoto to zwycięstwo naszych młodziczek w kumite drużynowym. Nasze zawodniczki wywalczyły złoto w składzie: Nikola Szuba, Maja Woźniak, Pola Karbownik i Zofia Kowalska.
Mieliśmy jeszcze kolejny złoty medal ale z powodu mniejszej ilości zawodniczek nie liczony do klasyfikacji generalnej. Złoto wywalczyła Sofia Polivar.

• Kolejne medale wywalczyli:
  • Dawid Matuszak – srebrny medal w kumite ind. U14 – 45 kg
  • Srebrny medal - Drużyna dziewcząt U10 w składzie: Klaudia Drwięga, Antonina Karbownik, Łucja Knop
  • Wojtek Staniszewski – brązowy medal w kumite U10 – 35 kg
  • Brązowy medal – drużyna chłopców U14 w składzie: Janek Poznański, Kacper Matuszak i Dawid Matuszak
  • Brązowy medal – drużyna dziewcząt U12 w składzie: Olimpia Kaczmarek, Larysa Olczak i Zofia Rutkowska.

Brawa dla wszystkich zawodników jesteśmy z Was dumni.
Klasyfikacje generalną wygrali gospodarze z UKS Budo Grodziska Mazowiecki, na drugim miejscu uplasowało się Kaisho z Białegostoku.
- Wyniki naszych młodych zawodników bardzo nas cieszą, bo rosną następcy naszej drużyny seniorskiej. W Olimpie zapisy do grup poczatkujących trwają cały rok, także serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcą trenować karate w naszym klubie - informuje trener Maciej Gawłowski.