Trzecie miejsce żużlowej młodzieży Orła Łódź

KŻ Orzeł Łódź zajął trzecie miejsce w zawodach 2 rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Rybniku.

Wygrali gospodarze, czyli ROW Rybnik - 47 (Kacper Woryna - 21, Robert Chmiel - 16, Kamil Wieczorek - 10). Drugi miejsce zajęła Stal Gorzów - 34 (Rafał Karczmarz - 10, Hubert Czerniawski - 9, Alan Szczotka - 8, Marcel Studziński - 7. Trzeci Orzeł Łódź zdobył 31 punktów (Oskar Bober - 9, Michał Piosicki - 6, Tomasz Przywieczerski - 4, Adrian Gała - 12. Czwarta Polonia Bydgoszcz - 8 (Oskar Ajtner-Gollob - 8, Tomasz Orwat - 0). To duży sukces łodzian.

Kolejna runda mistrzostw za tydzień w Gorzowie, w Łodzi młodzieżowcy pojadą 16 sierpnia (zawody przełożone z 12 lipca). W każdym turnieju (zespoły są kolejno gospodarzami rund) zwycięska drużyna otrzymuje trzy punkty, druga ekipa dwa i trzecia jeden. Po czterech odsłonach zespół z największą liczbą punktów awansuje do finału rozgrywek.

Nasza drużyna przegrała z ekipami jeżdżącymi w Ekstralidze i była bliska wyprzedzenia Stali Gorzów.

W niedzielę Oskar Bober pojedzie w finale Brązowego Kasku w Opolu. To turniej dla zawodników, którzy nie ukończyli 19 lat.

Następne spotkanie ligowe W Nice Polskiej Lidze Żużlowej Orzeł pojedzie 5 sierpnia (piątek) w Gdańsku z Wybrzeżem (początek o godzinie 20.15). Orzeł jest liderem tabeli, Wybrzeże zajmuje szóste miejsce.