Trzy zwycięstwa hokeistów TME ŁKH Łódź. Wzmocnieniem rosyjsko-białoruski zaciąg, z Finem i Amerykaninem

Wygrywając wszystkie trzy zaległe mecze hokeiści TME ŁKH umocnili się w górnej połowie tabeli I ligi i znacznie zbliżyli się do drużyn ścisłej czołówki. W piątek ŁKH wygrał z Cracovią 5:2 (0:1, 4:1, 1:0), w sobotę z Unią Oświęcim również 5:2 (2:2, 2:0, 1:0, w niedzielę z Sokołami Toruń 10:5 (3:0, 4:3, 3:2), strzelając po raz pierwszy w historii występów w I lidze dziesięć goli - informuje red. Wojciech Filipiak.

Gwiazdą drużyny w tych meczach był 21-letni Rosjanin Ilia Trofimow, wychowanek znanego klubu Łada Togliatti, który zdobył trzy bramki w meczu z Cracovią, jedną z Unią i kolejne trzy z Sokołami, w tym tę dziesiątą 20 sekund przed końcem meczu po indywidualnym rajdzie z własnej tercji w sytuacji, gdy ŁKH grał w osłabieniu. Rosyjsko-białoruski zaciąg, z Finem i Amerykaninem w bramce, to poważne wzmocnienie składu.

Poza nim bramki zdobywali: Jewgienin Naczajew (2 z Unią i jedną z Sokołami), Vaclav Rziha (2 z Cracovią i 2 z Sokołami), Nikita Stelmach (z Cracovią) oraz Mikita Antanowicz, Iwan Cyran, Aliaksiej Maskaliow, Tymoteusz Lewy i Arkadiusz Witczak (wszyscy w meczu z Sokołami).

W styczniu odbędą się pozostałe cztery kolejki. TME ŁKH zagra w Łodzi z Naprzodem i MOSM Tychy, a na wyjazdach - rewanże z Cracovią i z Unią. Łodzianie mają cztery punkty straty do Cracovii i siedem do Zagłębia, zajęcie miejsca wyższego niż szóste na koniec sezonu jest więc całkiem realne. O mistrzostwo I ligi walczą Polonia Bytom, HK Opole i Niedźwiadki Sanok.