Tydzień Witaszczyka

  Tydzień Witaszczyka

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Z mojego punktu siedzenia, czyli przegląd tygodnia.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Piątek.
  Pijany 73-latek z Mszany Dolnej uderzył swoim autem w inny samochód - podało rmf24. Następnie, uciekając pieszo z miejsca kolizji, niechcący oddał się w ręce policji: przez pomyłkę zatrzymał radiowóz i kazał wieźć się do domu.

  *

  Trzeci dreamliner LOT-u przyleciał nad Wisłę - doniosły radośnie media, zupełnie jakby wierzyciele darowali Polsce 855 mld zł długu, w który wpędzili nas władcy III RP. Znając życie, do LOT-u dołożymy jeszcze setki milionów, żeby potem wszystko sprzedać za grosze.

  Sobota.
  Według "Rzeczpospolitej" szkolne podręczniki są za drogie, gdyż na połowę ich ceny składają się koszty "promocji" wśród nauczycieli. Tak to jest, kiedy do jednego przedmiotu trzeba wybierać podręcznik z ponad stu różnych, na ogół byle jakich! I jak tu się dziwić, że przeciętną polską rodzinę stać tylko na jedno dziecko?

  Niedziela.
  Nawet na antypodach obśmiewają euroidiotyzmy. Stuff.co z Nowej Zelandii pisze o unijnym zakazie podawania w jadłodajniach oliwy w otwartych naczyniach. Od 2014 roku ma być podawana w szczelnych, jednorazowych butelkach, dzięki czemu wzrośnie produkcja śmieci.

  Poniedziałek.
  Według CBOS 71 proc. Polaków nie jest zadowolonych z parlamentu. Zadowolonych jest 19 proc. Te 19 proc. to pewnie posłowie, ich rodziny i pracownicy biur poselskich z wyjątkiem biura posłanki Bublewicz (PO), która biuralistkę zwolniła, bo ta nie chciała kupować za swoje ciastek do biura. Biuralistka powiedziała to w sądzie. I wygrała!

  Wtorek.
  Jerzy Buzek dostał Europejską Nagrodę Kultury w dziedzinie polityki, co dowodzi, że można wszystko spartolić i mimo to trwać na szczycie. Kiedy był premierem, rozłożył: opiekę zdrowotną, oświatę, system emerytalny i administrację. Za to narobił kolosalnych długów. Smród ciągnie się do dziś.

  Środa.
  W Londynie w ramach pozytywnego wkładu w budowę europejskiego społeczeństwa wielokulturowego (multi-kulti) dwaj miejscowi muzułmanie ucięli głowę żołnierzowi, zaś w Sztokholmie imigrancka młodzież już trzeci dzień paliła auta i tłukła policję.

  Czwartek.
  Christine Lagarde (prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego) jest podejrzewana, że będąc ministrem finansów Francji, narobiła szwindli na kilkaset mln euro. Ciekawe, ile jej zarzucą, kiedy odejdzie z MFW?
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Hyde Park

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  Może ten kalambur ktoś rozwiąże:

  Nakrycie głowy i zwierz domowy
  To jest instrument muzykowy.

  Dla tych, którzy nie odgadną rozwiązanie podam w przyszły piątek.

  Zdjęcie autora komentarza
  Rozwiązanie.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  Kalambur:
  Zwierz domowy i sznur okrętowy
  To instrument muzykowy.

  Rozwiązanie: MENDALINA.

  Trafnych odpowiedzi niestety brak.

  Z tej racji pozdrawiam tylko red. Jerzego Witaszczyka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Jacka: Jak by nie liczyć, jest źle!

  Sitek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

  Polski dług publiczny jest różnie wyceniany. Chyba w 2010 rok Janusz Jabłonowski z Departamentu Statystyki NBP, Christoph Müller i Bernd Raffelhüschen z Uniwersytetu we Freiburgu wyliczyli, że...rozwiń całość

  Polski dług publiczny jest różnie wyceniany. Chyba w 2010 rok Janusz Jabłonowski z Departamentu Statystyki NBP, Christoph Müller i Bernd Raffelhüschen z Uniwersytetu we Freiburgu wyliczyli, że całkowity dług wynosi 3 bln zł! Na stronie http://zegardlugu.pl/ można zobaczyć, że dług publiczny Polski wynosi obecnie 1 019 232 386 023 zł (ponad bilion). Natomiast wg. http://www.dlugpubliczny.org.pl/ (to od Balcerowicza) mamy ponad 855 mld długu. Jak by nie liczyć, jest źle!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiem, że jest źle

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  Ale dlaczego kierujesz to do mnie? Już niektórzy mnie oskarżają, jakobym pracował w magistracie, a teraz mogą sobie pomyśleć, że w rządzie. Albo wezmą mnie, brr, za Tuska.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zadłużenie

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 7

  Pewien internauta, powołując się na profesora Balcerowicza, którego jednocześnie widzi ministrem finansów w następnym rządzie koalicji PO z SLD, podaje takie dane na temat zadłużenia:
  Dług...rozwiń całość

  Pewien internauta, powołując się na profesora Balcerowicza, którego jednocześnie widzi ministrem finansów w następnym rządzie koalicji PO z SLD, podaje takie dane na temat zadłużenia:
  Dług publiczny Polski wynosi :1 019 068 753 287; Odsetki od długu państwa wynoszą rocznie: 50 923 421 355; Państwowy dług w przeliczeniu na obywatela wynosi: 26 821; Prywatne zadłużenie Polaków wynosi: 842 568 001 872; Prywatne i państwowe zadłużenie Polaków wynosi: 1 861 188 614 667
  Do tego ciekawostka: W 2012 roku, według danych MSZ, polska wydała na wojnę w Afganistanie 531 milionów złotych. Nie mam siły tego komentować.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to

  jula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 27

  łysy jeszcze działa a myślałam,że już wnuki niańczy toć tam jego miejsce a nie zawracanie głowy swoimi wypocinami


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jula, ty ruro

  oxygen (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Fetor od ciebie jedzie na kilometr, podmyj się zanim się weźmiesz do pisania

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Działa, a bo co

  Felix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

  Działa, a bo co trepie? Boli cię, że nie możesz przeczytać? Kup w kiosku gazete albo wykup w internecie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odwaga staniała

  Marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

  O, odezwała jakaś odważna anonimowa menda. Co, redaktor nacisnął kiedyś na odcisk?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo