Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [15.09.2019]

Agnieszka Domka-Rybka
Agnieszka Domka-Rybka
Zaktualizowano 
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu. Szymon Starnawski
Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę - 85 proc. ankietowanych. Więcej niż co trzeci z nich (36 proc.) deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane wyniki - tak mówi najnowszy raport "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania" serwisu zarobki.pracuj.pl.

- Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - podkreśla Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Zespoły kasjerów w Polsce są silnie sfeminizowane. Jak podają eksperci serwisu zarobki.pracuj.pl, 8 na 10 kasjerów to kobiety. Co ciekawe, panie dominują także wśród kierowników sklepów spożywczych (61 proc.) oraz ich zastępców (66 proc).

Według danych serwisu zarobki.pracuj.pl ich przeciętne miesięczne wynagrodzenie to 2000 zł netto. Natomiast najlepiej opłacani specjaliści otrzymują pensje o blisko połowę wyższe – wynoszące 2900 zł netto. Dla porównania, przeciętna pensja sprzedawcy w branży motoryzacyjnej to 3100 zł netto, a kierownika sklepu spożywczego - 4600 zł netto.

DOKŁADNE ŚREDNIE ZAROBKI W WOJEWÓDZTWACH W PONIŻSZEJ GALERII >>>

Ile zarabiają kasjerki i kasjerzy w Polsce i w regionie? Sta...

Wyższe zarobki oferują sklepy w największych miastach i najsilniej rozwiniętych regionach oraz duże sieci handlowe.

Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.

Wyższe wynagrodzenia oferują kasjerom np. sklepy informatyczne, motoryzacyjne czy RTV-AGD.

Płaca minimalna wzrośnie od 2019 roku.

Zdecydowanie najpopularniejsze są bony towarowe (38 proc.). Według wypowiedzi pracowników, firmy nieco rzadziej decydują się na świadczenia socjalne (28 proc.), ubezpieczenia na życie (25 proc.), prywatną opiekę medyczną (18 proc.).

WYPŁATA PLUS. JAKIE DODATKI DO PENSJI OFERUJĄ SIECI HANDLOWE? [BIEDRONKA, LIDL, IKEA, CARREFOUR, KAUFLAND]

Jakie są oczekiwania kasjerów? Kasjerzy to jedna z najbardziej charakterystycznych grup pracowników fizycznych. Jak wykazał raport Pracuj.pl, oczekują oni stabilnych i jasnych zasad zatrudnienia. Chcą wygodnej i szybkiej rekrutacji, uczciwych relacji z szefami oraz zdrowego środowiska pracy.

Jak pokazał raport Pracuj.pl "Na tropie dobrej pracy", pracownicy fizyczni zwracają przede wszystkim uwagę na wysokość wynagrodzenia. Tylko 35 proc. badanych chciałoby zmienić stanowisko na wyższe, ale już 77 proc. zmieniłoby pracę, jeśli w nowym miejscu otrzymaliby wyższe wynagrodzenie.

O tym, jakie są możliwości rozwoju w pracy kasjera wypowiedziała się dla Pracuj.pl Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR w Jeronimo Martins Polska.

Bez nich nie moglibyśmy żyć, a zarabiają tak mało! Lista naj...

Co powiedziała? - W zależności od przedsiębiorstwa i branży może to różnie wyglądać. Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu. Taka pozycja też wiąże się z różnymi możliwościami – można na przykład zmienić specjalizację, zostać dyrektorem w dziale zakupów itd. Dużo zależy od tego, jak wygląda struktura firmy lub aktualne potrzeby biznesowe. Praca na stanowiskach związanych ze sprzedażą pozwala uzyskać kompetencje, które można wykorzystać też w innych obszarach, m.in. w marketingu. Taka osoba może przejść np. do działu personalnego albo zostać trenerem wewnętrznym i prowadzić szkolenia - mówi Kinga Jagiełło-Kulesza.

Źródło: Pracuj.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [15.09.2019] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,535

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
banda i tyle

ilu pracuje nauczycieli ,nieroby tak strasza ;

wpisz bip nazwa gmniny zobacz ile dyrektor zarabia

b
biedota budżetowa
15 września, 7:54, Gość:

https://www.zus.pl/o-zus/praca-w-zus/aktualne-ogloszenia-o-prace

15 września, 7:55, Gość:

tu macie lepszą pracę za ok.2100 zl, nie będziecie musieli pracować, tylko noga na nogę i pić kawkę,

15 września, 7:56, za 2100 zł odpowiada:

https://www.praca.pl/administracja-publiczna-sluzba-cywilna.html

pracuję w tej cholernej budżetówce i wiem coś na ten temat, własnie przenoszę sie do biedronki bo zarabiają więcej

z
za 2100 zł odpowiada
15 września, 7:54, Gość:

https://www.zus.pl/o-zus/praca-w-zus/aktualne-ogloszenia-o-prace

15 września, 7:55, Gość:

tu macie lepszą pracę za ok.2100 zl, nie będziecie musieli pracować, tylko noga na nogę i pić kawkę,

https://www.praca.pl/administracja-publiczna-sluzba-cywilna.html

G
Gość
15 września, 7:54, Gość:

https://www.zus.pl/o-zus/praca-w-zus/aktualne-ogloszenia-o-prace

tu macie lepszą pracę za ok.2100 zl, nie będziecie musieli pracować, tylko noga na nogę i pić kawkę,

G
Gość

https://www.zus.pl/o-zus/praca-w-zus/aktualne-ogloszenia-o-prace

G
Gość
15 września, 0:17, Gość:

Jak to czytam, to żenada, jak na razie żadna płaca w tych sklepach nie jest godną człowieka, 2000 czy 3000 tys PLN to gowniane pieniądze za czas poświęcony dla tych firm, ale daleko nam do Europy

ja poświęcam czas dla kraju bo pracuję w budżetówce i mam 2200 zł, i też kraj ma mnie w d.......

B
Była kierownik sklepu

I tak najgorzej jest w rossmanie.Dwie na sklepie wysokoobrotowym i jeszcze wymaga się złapania zlodziei bo ochrona ucięta albo dokłada towar (!). Grafik w cały świat. I premie roczne poucinane jak człowiek chory na zwolnienie pójdzie. Tragedia.

G
Gość

Jak to czytam, to żenada, jak na razie żadna płaca w tych sklepach nie jest godną człowieka, 2000 czy 3000 tys PLN to gowniane pieniądze za czas poświęcony dla tych firm, ale daleko nam do Europy

G
Gość
10 września, 23:30, J gość:

Praca w biedronce jest bardziej godna niż jakakolwiek praca z którymi miałam styczność dotychczas. PŁACĄ ŁADNE PIENIĄDZE moja pensja prawie dobila do trzech tysięcy, za zwykły etat kasjer sprzedawca. Szanują człowieka za jego wykonana pracę, nie jest traktowany człowiek jak złodziej. Wszyscy się szanują. Owszem są dni że bywa ciężko, jest dużo pracy, przyjeżdża duża dostawa czy po prostu człowiek jest zmęczony. Ale z ręką na sercu powiem szczerze że pracując w biedronce jestem bardzo zadowolona. Biorą pod uwagę że mogą się wydarzyć sytuację losowe na które nie mamy wpływu i nie zwalniają ludzi z dnia na dzień :) ile osób które się wypowiedzią na temat pracy w biedronce pracowało w firmie????

11 września, 16:01, Gość:

Widzę że pracujesz w regionie o wyższych stawkach. Nie ma takiej opcji by dostać prawie 3 tysiące nawet z premią i mobilnością. Na rękę jest niecałe 2300.

12 września, 07:57, Hanka:

Ja też mam w biedronce 3300pln na rękę, na stanowisku kasjer

12 września, 18:23, Gość:

A W KTÓREJ BIEDRONCE PŁACĄ 3000 tysiące netto bo ja pracuje 4 lata i zarabiam 2200

13 września, 21:53, Gość:

2200 zł to ja mam w budżetówce po 38 latach pracy

14 września, 11:17, Gość:

Współczuję

14 września, 21:12, parobek rzadowy:

no i co z tego współczucia, ja tym rodziny i siebie nie nakarmię. Brawo rządzący, oto jak nasz traktujecie

W lubelskim jest po 3 podwyżkach obligatoryjnych i kilku 'pozostałych' (po 6 latach pracy): 1.800 na rękę i zero możliwości na pełny etat, a w 6 godzin trzeba zazwyczaj zrobić tyle, że nie ma kiedy pójść do wc... I to nie na 'szluga', tylko żeby mocznika z krwi wypuścić, bo już wchodzi przez nerki spowrotem do organizmu.

Te artykuły to chyba nowy patent na reklamę stanowiska pracy, bo rotacja jest jak w obozach pracy, nawet czasem z tych samych powodów.

Nie dajcie się oszukać i skłócić. Jak zapłacą w gazecie, to nawet do 8.000 podniosą pensje od stycznia. Ciekawe, że tylko Lidl i Biedronka, a inne markety ? Prawda jest taka, że to ten sam właściciel i ma jeden sposób na nabór: Baśnie 1001 nocy :)

K
Ktos
9 września, 21:29, kałakoł:

Ja bym im zapłacił o połowę mniej , tam na 1/3 towarów nie ma cen albo stosowane są manipulacje cenowe .

13 września, 14:20, As:

Nie przyszło Ci do glowy, że jest bardzo mała obsada i zwyczajnie nie wszystko sa w stanie zrobić.

13 września, 16:45, Gość:

Typowy janusz :) nie czyta co pisze na cenach i jest taki zmanipulowany hahah :D Jak nie pasuje to są też inne sklepy, jednego barana mniej :)

14 września, 19:43, Gość:

A nie przyszło ci do głowy : to nie ty jesteś dla ludzi tylko ludzie dla ciebie? Gdyby nie klienci ty mogłabyś co najwyżej sprzątać ulice.

14 września, 20:42, Taki klient:

Nie jestem sprzedawca ale debile którzy myślą że klient jest panem mnie irytują. Świadczy to o braku kultury elementarnej empatii i ograniczeniu umysłowym. Jeśli chodzi o biedronki to jakiś baran na górze wymyślił że na sklep ma być 6 pracownic i nie ważne czy to sklep na Bielanach w centrum Wrocławia Kielc czy w Daleszycach albo innym Małogoszczu. Więc nie ma się co dziwić. Ciekaw jestem czy jest pan tak samo wymagający w urzędach w których jest znacznie większa patologia i opieszałość. Zapewne nie gdyż pani urzędniczka oleje takiego petenta i utrudni lub uniemożliwi załatwienie sprawy. Sprzedawca wobec klienta debila jest bezbronny nie może zaprotestować więc ja często jako klient posiadający tak sądzę odrobinę empatii do tych biednych kobiet o ile sytuacja tego wymaga opieprzam takiego buraka na czym świat stoi robię mi wstyd w kolejce a jak trzeba wyprowadzam. Więc zastanów się dwa razy zanim zaczniesz awanturę, żebyś nie natknął natknęła na człowieka który rozumie i szanuję ciężko pracujących ludzi i nie prezentuje postawy roszczeniowej.

Jak ci się coś nie podoba to zmień sklep w czym masz problem cwaniaczku Zatrudnij się to zobaczymy czy będziesz pieprzyl nadal takie fleki

p
parobek rzadowy
10 września, 23:30, J gość:

Praca w biedronce jest bardziej godna niż jakakolwiek praca z którymi miałam styczność dotychczas. PŁACĄ ŁADNE PIENIĄDZE moja pensja prawie dobila do trzech tysięcy, za zwykły etat kasjer sprzedawca. Szanują człowieka za jego wykonana pracę, nie jest traktowany człowiek jak złodziej. Wszyscy się szanują. Owszem są dni że bywa ciężko, jest dużo pracy, przyjeżdża duża dostawa czy po prostu człowiek jest zmęczony. Ale z ręką na sercu powiem szczerze że pracując w biedronce jestem bardzo zadowolona. Biorą pod uwagę że mogą się wydarzyć sytuację losowe na które nie mamy wpływu i nie zwalniają ludzi z dnia na dzień :) ile osób które się wypowiedzią na temat pracy w biedronce pracowało w firmie????

11 września, 16:01, Gość:

Widzę że pracujesz w regionie o wyższych stawkach. Nie ma takiej opcji by dostać prawie 3 tysiące nawet z premią i mobilnością. Na rękę jest niecałe 2300.

12 września, 07:57, Hanka:

Ja też mam w biedronce 3300pln na rękę, na stanowisku kasjer

12 września, 18:23, Gość:

A W KTÓREJ BIEDRONCE PŁACĄ 3000 tysiące netto bo ja pracuje 4 lata i zarabiam 2200

13 września, 21:53, Gość:

2200 zł to ja mam w budżetówce po 38 latach pracy

14 września, 11:17, Gość:

Współczuję

no i co z tego współczucia, ja tym rodziny i siebie nie nakarmię. Brawo rządzący, oto jak nasz traktujecie

T
Taki klient
9 września, 21:29, kałakoł:

Ja bym im zapłacił o połowę mniej , tam na 1/3 towarów nie ma cen albo stosowane są manipulacje cenowe .

13 września, 14:20, As:

Nie przyszło Ci do glowy, że jest bardzo mała obsada i zwyczajnie nie wszystko sa w stanie zrobić.

13 września, 16:45, Gość:

Typowy janusz :) nie czyta co pisze na cenach i jest taki zmanipulowany hahah :D Jak nie pasuje to są też inne sklepy, jednego barana mniej :)

14 września, 19:43, Gość:

A nie przyszło ci do głowy : to nie ty jesteś dla ludzi tylko ludzie dla ciebie? Gdyby nie klienci ty mogłabyś co najwyżej sprzątać ulice.

Nie jestem sprzedawca ale debile którzy myślą że klient jest panem mnie irytują. Świadczy to o braku kultury elementarnej empatii i ograniczeniu umysłowym. Jeśli chodzi o biedronki to jakiś baran na górze wymyślił że na sklep ma być 6 pracownic i nie ważne czy to sklep na Bielanach w centrum Wrocławia Kielc czy w Daleszycach albo innym Małogoszczu. Więc nie ma się co dziwić. Ciekaw jestem czy jest pan tak samo wymagający w urzędach w których jest znacznie większa patologia i opieszałość. Zapewne nie gdyż pani urzędniczka oleje takiego petenta i utrudni lub uniemożliwi załatwienie sprawy. Sprzedawca wobec klienta debila jest bezbronny nie może zaprotestować więc ja często jako klient posiadający tak sądzę odrobinę empatii do tych biednych kobiet o ile sytuacja tego wymaga opieprzam takiego buraka na czym świat stoi robię mi wstyd w kolejce a jak trzeba wyprowadzam. Więc zastanów się dwa razy zanim zaczniesz awanturę, żebyś nie natknął natknęła na człowieka który rozumie i szanuję ciężko pracujących ludzi i nie prezentuje postawy roszczeniowej.

G
Gość
9 września, 21:29, kałakoł:

Ja bym im zapłacił o połowę mniej , tam na 1/3 towarów nie ma cen albo stosowane są manipulacje cenowe .

13 września, 14:20, As:

Nie przyszło Ci do glowy, że jest bardzo mała obsada i zwyczajnie nie wszystko sa w stanie zrobić.

13 września, 16:45, Gość:

Typowy janusz :) nie czyta co pisze na cenach i jest taki zmanipulowany hahah :D Jak nie pasuje to są też inne sklepy, jednego barana mniej :)

A nie przyszło ci do głowy : to nie ty jesteś dla ludzi tylko ludzie dla ciebie? Gdyby nie klienci ty mogłabyś co najwyżej sprzątać ulice.

G
Gość

kogo obchodzą zarobki w lidlu czy biedronce.!!!

G
Gość

Stokrotka w Gorzowie kasjer sprzedawca 1996 ZL z premią porazka

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3