MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tylko 5 proc. Polaków stać na pokrycie kosztów leczenia

Zbigniew Biskupski AIP
Malgorzata Genca / Polska Press
Zaledwie 5 proc. badanych Polaków jest przekonanych, że są w stanie ponieść nawet niespodziewane wydatki na leczenie. Dla aż 60 proc. badanych taki wydatek to wyzwanie spędzające sen z powiek. Polacy coraz częściej wykupują polisy na leczenie dzieci.

Wyniki badania przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie Pramerica Życie TUiR obnażają jedną z największych obaw Polaków, którą jest finansowanie niezbędnej i kosztownej opieki medycznej. Szczególnie, jeśli dotyczy ona ich dziecka.

Liczba świadczeń wypłacanych z tytułu poważnych zachorowań stale rośnie. Pramerica Życie wypłaciła ich o 38 proc. więcej niż jeszcze trzy lata temu.

Wciagu trzech ostatnich lat szczególnie wzrosła liczba świadczeń wypłacanych w związku z poważnym zachorowaniem dziecka.

W odpowiedzi na potrzeby klientów i coraz większe zainteresowanie zabezpieczeniem finansowym w przypadku poważnej choroby, towarzystwo ubezpieczeń poszerzyło swoją ofertę o nowy produkt, którego celem jest zapewnienie ochrony zdrowia dzieci.

- Nagłe zdiagnozowanie u dziecka poważnej choroby to niezwykle trudna dla rodziny sytuacja, która również wymaga dużych nakładów finansowych, a czasem wiąże się z koniecznością przerwania aktywności zawodowej i częściową utratą dochodu przez jednego z rodziców. Posiadając odpowiednią polisę zapewniającą wypłatę świadczenia w tych niezwykle trudnych momentach, rodzice mogą w pełni poświęcić się pomocy najmłodszym bez dodatkowych obaw o finansowanie leczenia”– wyjaśnia Borys Kowalski, Główny Aktuariusz Pramerica Życie.

Dzięki polisie, rodzic może uzyskać wsparcie finansowe, niezbędne do pokrycia kosztów leczenia. Ochroną objęte są 32 jednostki chorobowe, a wśród nich m.in.: nowotwór złośliwy, niewydolność nerek, padaczka, zapalenie opon mózgowych, sepsa, śpiączka czy też uraz głowy. Ochrona obowiązuje na całym świecie przez 24 godziny na dobę.

W ofercie towarzystwa znajduje się też ubezpieczenie, które oprócz poważnych zachorowań obejmuje także pobyty w szpitalu - 246 różnych operacji.
Ochroną mogą być objęte dzieci, które znajdują się pod opieką rodzica ubezpieczonego w tym towarzystwie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tylko 5 proc. Polaków stać na pokrycie kosztów leczenia - Strefa Biznesu

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki