Uczcie się od Łodzi

  Uczcie się od Łodzi

  Bez pudru

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Premier Tusk namawia warszawiaków, aby nie brali udziału w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Mam uczucie deja vu. Tak, ja już to widziałam, a raczej już słyszałam. Kiedy zbliżało się referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego z funkcji prezydenta Łodzi, ludzie z jego otoczenia też namawiali łodzian, by nie zaszczycali swoją obecnością lokali wyborczych.
  Joanna Leszczyńska

  Joanna Leszczyńska ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Chciano uderzyć w przeciwnika statystyką. Żeby referendum było ważne, musi w nim wziąć udział 30 proc. tych, którzy wybierali aktualnego prezydenta. Jeśli mniej - nici z odwołania. Ale takie zawołanie "nie chodźcie", tylko mobilizuje przeciwników. Pokazuje to przykład Łodzi, a także Częstochowy. Z perspektywy czasu Jerzy Kropiwnicki ocenił tę taktykę jako błąd. Przyznał, że uległ wtedy otoczeniu, które przekonało go, że najlepiej liczyć na to, że przeciwnikom nie będzie się chciało iść do urn. "W efekcie stało się tak, jakbym zgodził się na trzecią turę wyborów, wzywając zwolenników, żeby pozostali w domu" - mówił nam Jerzy Kropiwnicki.

  Warszawa nie chce uczyć się na przykładzie Łodzi i innych miast. A może to już działa efekt śnieżnej kuli, kiedy błąd partii rządzącej goni błąd. Premier i szef partii mieniącej się partią "obywatelską" namawia do antyobywatelskiej postawy. No i może się przekonać, że wykonał w stosunku do Hanny Gronkiewicz-Waltz krecią robotę.
  Joanna Leszczyńska

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ANTYKOMOR

  BOSS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  SYFF

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo