Uczniowie z Łodzi pokonali Danię, Katar i Francję i są w półfinale Światowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Bogdan Wenta jest ambasadorem turnieju młodzieży w Katarze
Wspaniale spisują się mistrzowie Polski gimnazjów, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 przy ul. Strykowskiej (wcześniej uczniowie gimnazjum nr 35 przy ul. Czernika), podczas Światowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które rozgrywane są w Katarze.

Łodzianie, którzy sami zbierali pieniądze na ten wyjazd, którym pomogły w dużym stopniu władze miasta, pokonali w grupę mistrzów Danii 26:24, mistrzów Kataru 24:18, przegrali z Austriakami 21:29 i pokonali Maroko 29:17. Zajęli drugie miejsce w grupie. W drugiej rundzie zmierzyli się z Francją i zwyciężyli 27:24. Pełen podziwu jest prezes UKS Anilana Marek Żuk. Przed laty w 55 Liceum, wchodzącym w skład ZSP 10, prezes tworzył klasy sportowe, do których teraz uczęszczają następcy Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego. Trenują w UKS Anilana.

We wtorkowym półfinale łodzianie zagrają z Niemcami, którzy pokonali Brazylię. Mają szansę na awans do finału mistrzostw świata w kategorii 16-18 lat. To prestiżowy turniej, którego ambasadorem jest m.in. Bogdan Wenta.

Trenerami drużyny są: Adam Jędraszczyk i Michał Matyjasik.