UKS SMS – Czarni Sosnowiec 3:1 [ZDJĘCIA]

Piłkarki UKS SMS Łódź są w półfinale Pucharu Polski, W meczu 1/4 finału łodzianki wyeliminowały na własnym boisku zespół Ekstraligi, 12-krotnego mistrza Polski Czarni Sosnowiec karnymi (3-1).

Warto przypomnieć, że w poprzedniej rundzie SMS okazał się lepszy od innego zespołu Ekstraligi – Mitechu Żywiec. W półfinale podopieczne trenera Marka Chojnackiego będą podejmować obrońcę pucharu, mistrza kraju i aktualnego lidera Ekstraligi – Medyk Konin (20 kwietnia).

Łodzianki zaczęły mecz bardzo odważnie, spychając bardziej doświadczonego rywala do obrony. Efektem tej przewagi był gol Weroniki Zasowskiej w 12. minucie spotkania, która przelobowała bramkarkę gości.

W 19. minucie meczu sosnowiczanki nie trafiły z kontrowersyjnego karnego. Łodzianki z kolei nie wykorzystały przynajmniej dwóch sytuacji sam na sam (przy stanie 1:0 i 1:1).

Oczywiście dla łodzianek najważniejsza jest liga, czyli awans do Ekstraligi. Pierwszy mecz rundy rewanżowej 2/3 kwietnia w Olsztynie ze Stomilem.

UKS SMS Łódź – Czarni Sosnowiec 1:1 (karne 3:1)

Bramki:
1:0 - Weronika Zasowska (12)
1:1 - Patrycja Matla (68), karne 3-1
Karne - dla łodzianek trafiły: Olga Zubczyk, Kinga Molenda i Marzena Salamon (Danuta Paturaj obroniła dwie jedenastki)

SMS: Paturaj – Piątkowska, Zubczyk, Kurek, Molenda – Kurzawa (60, Jedlińska), Walak, Salamon, Kowalska, Wiankowska – Zasowska (80, Osińska). Trenerzy: Marek Chojnacki, Adrian Sokołowski i Marzena Salamon