UKS SMS Łódź grał osłabiony. Łodzianki straciły fotel lidera Orlen Ekstraligi

W takim składzie piłkarki UKS SMS zaczęły mecz z AZS UJ w Krakowie
W takim składzie piłkarki UKS SMS zaczęły mecz z AZS UJ w Krakowie Fot. UKS SMS Łódź
W piątej kolejce Orlen Ekstraligi piłkarki UKS SMS Łódź zremisowały w Krakowie

Piłkarki UKS SMS Łódź musiały sobie radzić w Krakowie bez kapitan drużyny, głównej rozgrywającej Gabrieli Grzybowskiej i najgroźniejszej napastniczki Pauliny Filipczak. Obie piłkarki trenera Marka Chojnackiego doznały kontuzji. Pierwszego gola do przerwy łodzianki straciły po strzale Anny Zapały. Łodzianki wyrównały 12 minut po przerwie po strzale Karoliny Majdy. Pomocniczka UKS SMS wykorzystała asystę Aleksandry Stasiak.
W 80 minucie drugą żółtą kartkę od sędzi Ewy Walczyńskiej ujrzała piłkarka AZS UJ Kraków, była zawodniczka SMS Magdalena Dragunowicz. Wydawało się, że grając z przewagą zawodniczki łodzianki przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 86 minucie po dośrodkowaniu Wiktorii Zieniewicz piłkę do siatki gospodyń wpakowała Magdalena Dąbrowska.
Korzystnego wyniku nie udało się dowieźć łodziankom do końca meczu. Na minutę przed końcem po rzucie karnym wyrównującego gola dla krakowianek zdobyła Anna Zapała. Jedenastka została podyktowana po faulu naszej bramkarki Moniki Sowalskiej.
Osłabione łodzianki straciły fotel lidera. Na pierwsze miejsce wróciły mistrzynie Polski, piłkarki GKS Katowice, które mają jeden mecz mniej.
W następnej serii podopieczne trenera Marka Chojnackiego zagrają w Łodzi z Górnikiem Łęczna. To bardzo trudny rywal, który zaczął sezon słabo, przegrał też mecz z GKS Katowice 1:2. Teraz powoli wraca do formy i będzie trudnym rywalem. ą
Orlen Ekstraliga
AZS UJ Kraków – UKS SMS Łódź 2:2 (1:0)

1:0 Anna Zapała (45+1), 1:1 Karolina Majda (57), 1:2 Magdalena Dąbrowska (86), 2:2 Anna Zapała (89-karny)
UKSSMS: Monika Sowalska - Julia Kolis (90+1, Milena Kowalska), Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Wiktoria Zieniewicz - Nadia Krezyman, Oliwia Domin, Magdalena Dąbrowska, Aleksnadra Stasiak (85, Klaudia Maciejko) - Dominika Gąsieniec (72, Oliwia Bałdyga), Karolina Majda (90+1 , Jana Stashkova). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze:
APLG Gdańsk –Rekord Bielsko-Biała, Śląsk Wrocław – Pogoń Tczew 1:4, GKS Katowice – Medyk Konin 2:0, Czarni Sosnowiec – Pogoń Szczecin 2:2, Stomilanki Olsztyn – Górnik Łęczna 0:5.
1.GKS Katowice 4 12 11-2
2.UKS SMS Łódź 5 11 14-5
3.APLG Gdańsk 4 8 7-1
4.Pogoń Szczecin 4 8 8-5
5.Górnik Łęczna 4 7 9-3
6.Czarni Sosnowiec 5 5 8-10
7.Pogoń Tczew 4 4 5-13
8.Śląsk Wrocław 4 4 7-10