Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Łódzki otwiera nowy kierunek. Absolwenci będą zwalczać pranie brudnych pieniędzy

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Wideo
od 16 lat
Uniwersytet Łódzki otwiera nowy kierunek na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. To „Analityk AML – przeciwdziałanie praniu pieniędzy”. UŁ utworzył ten kierunek przy współpracy z łódzkim biznesem.

Uniwersytet Łódzki - będą walczyć z praniem pieniędzy

Będą to studia podyplomowe. Zajęcia ruszą w październiku. Na nowym kierunku będą mogli studiować nie tylko absolwenci kierunków prawniczych.

- Zainteresowanie nowym kierunkiem studiów jest bardzo duże – mówi dr hab. Monika Bogucka – Felczak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. - Myślimy już o utworzeniu takiego kierunku na studiach magisterskich.

Kierunek „Analityk AML – przeciwdziałanie praniu pieniędzy” powstał dzięki współpracy Uniwersytetu Łódzkiego ze Związkiem Liderów Sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych(ABSL) oraz takimi firmami jak Euroclear, EY, mBank. EY i Nordea. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe i nowe regulacje prawne. Zgodnie z nimi instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, płatnicze, biura rachunkowe są obligowane do wprowadzenia wewnętrznej procedury w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

- W Łodzi mamy już ponad 100 centrów usług biznesowych, którym w coraz większym zakresie będą zainteresowane pozyskanie na rynku pracy specjalistów z zakresu AML – twierdzi prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Łódzkiego. - Także liczna grupa spoza tego sektora będzie korzystała z usług takich specjalistów. To kolejny kierunek studiów przygotowany przez UŁ dzięki współpracy z łódzkim biznesem. Kierunek ten jest ciekawą opcją rozwoju dla ludzi z całej Polski.

Potrzebni specjaliści

Na nowym kierunku zajęcia będą się odbywały stacjonarnie lub zdalnie. Program został opracowany przy współpracy z praktykami i przedstawicielami biznesu. Obejmuje on prawo, ekonomię sektora bankowe, zarządzanie, rachunkowość i praktykę funkcjonowania instytucji bankowych. Absolwenci będą mogli pracować w międzynarodowych instytucjach finansowych na stanowisku analityka AML.

- Obserwujemy, że AML to jeden z najszybciej rozwijających stanowisk w sektorze usług biznesowych – zapewnia Agnieszka Belowska – Gosławska, wiceprezydent ABSL ds. technologii – To nie tylko wymóg prawny, ale też element budowania zaufania i reputacji firmy, a także ochrona jej klientów i udziałowców. Skuteczne procedury kontrolne pomagają zapewnić bezpieczeństwo finansowe organizacji chroniąc ją przed ryzykiem strat. Poza tym skuteczne działanie w zakresie AML zwiększa atrakcyjność firmy dla klientów i partnerów biznesowych.

ABSL zrzesza ponad 2400 światowych firm. Reprezentują sektor w którym w Polsce zatrudnionych jest ponad 400 tysięcy osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki