Uniwersytet Łódzki w finale mistrzostw Polski ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Uniwersytet Łódzki w finale mistrzostw Polski
Uniwersytet Łódzki w finale mistrzostw Polski Fot. Piotr Walendziak
Reprezentacja Uniwersytetu Łódzkiego w porywającym stylu wygrał turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski.

Podopieczni trenera Arkadiusza Nowaczyka wykorzystali atut własnej hali i zajęli pierwsze miejsce, które dało im awans do finałowu mistrzostw Polski, który zaplanowano od 22 do 25 lutego w Warszawie. Triumfatorzy turnieju pokonali Politechnikę Łódzką 4:2, zremisowali z UWMOlsztyn 4:4, ale okazali się lepsi w konkursie rzutów karnych 2-1, z kolei w finale zremisowali bezbramkowo z AWF Warszawa, ale wygrali w rzutach karnych 4-3.
Królem strzelców został Mateusz Misiak (Uniwersytet Łódzki), który zdobył dziewięć bramek. Najlepszym bramkarzem uznano Dawida Wasążnika (AWF Warszawa). Tytuł MVP turnieju przypadł Miłoszowi Krzempkowi (Uniwersytet Łódzki). Dodajmy, że drugie miejsce zajęła Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, a trzecie Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Te zespoły wystąpią w fianle. Na pozycji piątej uplasowała się reprezentacja Politechniki Łódzkiej, a na szóstej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. - Dzięki współpracy Uniwersytetu Łódzkiego z Widzew udało się wzmocnić drużynę akademicką zawodnikami z esktraklasy - mówi trener UŁ Arkadiusz Nowaczyk. -To daje nadzieję do dobry wynik w finale. ą