ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Uniwersytet Łódzki wabi maturzystów grantami

  Uniwersytet Łódzki wabi maturzystów grantami

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Największa łódzka uczelnia ogłosiła program współpracy z prymusami ze szkół ponadgimnazjalnych. A najlepszym studentom chce dawać granty.
  Uniwersytet Łódzki wabi maturzystów grantami

  ©Jakub Pokora

  W mijającym tygodniu Uniwersytet Łódzki ogłosił swój nowy program „Zdolny uczeń-świetny student”. Chodzi o bezpośrednią współpracę nauczycieli i ich najlepszych uczniów z pracownikami naukowymi UŁ różnych dyscyplin.

  Zobacz też:Studenci Uniwersytetu Łódzkiego najlepsi w Polsce

  Celem programu jest poszerzanie pasji naukowych i zainteresowań uczniów przez ich indywidualne i stałe konsultacje z pracownikami uniwerku oraz udział w odpowiednich zajęciach i badaniach prowadzonych na UŁ. W planach jest także umożliwienie biorącym w programie uczniom i nauczycielom bezpłatnego korzystania z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

  Czytaj:Nowy kierunek na Uniwersytecie Łódzkim. Barwnie i ciekawie o fizyce

  A gdy już szkolny prymus zamieni się w świetnego studenta UŁ, będzie mógł skorzystać z kolejnych edycji innego nowego programu: „Studenckich grantów badawczych”. Uczelnia właśnie zbiera zgłoszenia do edycji pierwszej. Otóż każdy student może złożyć wniosek o finansowanie swoich badań, prowadzonych na UŁ - w wysokości do 3,5 tys. zł (można je przeznaczyć także np. na udział w konferencjach naukowych, publikację artykułu lub książki czy wykonanie pracy licencjackiej lub magisterskiej). Prognozowany termin końca składania wniosków to 15 maja.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakoś czy jakość?

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Jak piszecie artykuł w czasie rzeczywistym to pokazujcie może zdjęcia auli również z czasu terazniejszego, a nie sprzed ponad pół roku.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo