Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Łódzki. Zajęcia w nowym roku akademickim w systemie mieszanym - choć stacjonarnych ma być więcej, niż UŁ zapowiadał w sierpniu

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Uniwersytet Łódzki zmienił stanowisko w sprawie kształtu nowego roku akademickiego. Zajęcia w nowym roku akademickim będą w systemie mieszanym - choć stacjonarnych ma być więcej, niż UŁ zapowiadał w jeszcze sierpniu.>>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>
Uniwersytet Łódzki zmienił stanowisko w sprawie kształtu nowego roku akademickiego. Zajęcia w nowym roku akademickim będą w systemie mieszanym - choć stacjonarnych ma być więcej, niż UŁ zapowiadał w jeszcze sierpniu.>>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>Grzegorz Gałasiński
Uniwersytet Łódzki zmienił stanowisko w sprawie kształtu nowego roku akademickiego. Zajęcia w nowym roku akademickim będą w systemie mieszanym - choć stacjonarnych ma być więcej, niż UŁ zapowiadał w jeszcze sierpniu.

Stanowisko w sprawie nowego roku akademickiego znacząco zmienił właśnie Uniwersytet Łódzki.

Uniwersytet Łódzki - jednak zajęcia bardziej zdalne

Według komunikatów z sierpnia, większość zajęć w UŁ miała przybrać formę zdalną (z wyjątkiem tzw. laboratoriów i innych wymagających bezpośredniego spotkania). Ale zgodnie z piątkowym zarządzeniem (z 18 września) prof. Elżbiety Żądzińskiej, która od września kieruje uczelnią jako jej nowa rektor (to następczyni prof. Antoniego Różalskiego), wszelka działalność na UŁ może być prowadzona stacjonarnie, ale z zachowaniem odpowiednich zasad.

Odległość pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy nie może być mniejsza niż 1,5 metra, zaś w przypadku gdy nie ma takiej możliwości, wprowadzony może być rotacyjny system pracy lub zastosowane mogą być ekrany (przesłony) ochronne. Wszystkie osoby przebywające w budynku muszą mieć zapewniony dostęp do środków higieny osobistej oraz środków do dezynfekcji rąk. To tylko początek długiej listy regulacji – czytamy w najnowszym komunikacie UŁ.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Politechnika Łódzka zostają przy decyzji o hybrydowości

Władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zapowiedziały model hybrydowy.

– Celem jest organizacja jak największej liczby zajęć w siedzibie uczelni – ogłosił jeszcze w sierpniu prof. Radzisław Kordek. – Będziemy starali się ten plan zrealizować na tyle, na ile infrastruktura i sytuacja epidemiczna nam na to pozwolą. Chcielibyśmy, aby każdy z Was co najmniej kilka godzin w tygodniu mógł spędzić w kampusie, uczestnicząc w tradycyjnych zajęciach.

Na początku września pojawił się kolejny komunikat rektora. - Zostanie utrzymany przepis pozwalający na zrealizowanie 40 proc. programu nauczania zdalnie - napisał prof. Radzisław Kordek.

Także w sierpniu Politechnika Łódzka ogłosiła, że zajęcia będą miały formę mieszaną.

– Zarówno poprzez bezpośredni kontakt z prowadzącymi zajęcia na terenie Uczelni, jak i z wykorzystaniem metod i narzędzi kształcenia na odległość – brzmi komunikat prof. Sławomira Wiaka, rektora PŁ (od 1 września rektorem jest prof. Krzysztof Jóźwik). – O sposobie realizacji poszczególnych zajęć decyduje dziekan na wniosek kierownika przedmiotu lub z własnej inicjatywy.

Prof. Krzysztof Jóźwik podtrzymuje stanowisko poprzednika

I tak zdecydowano np., że:

– W semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia z wychowania fizycznego będą odbywać się w formie zdalnej – podało Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki