Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Medyczny w Łodzi buduje nowe laboratoria

Anna Gronczewska
materiały Uniwerstetu Medycznego w Łodzi/Grzegorz Gałasiński
Uniwersytet Medyczny w Łodzi podpisał umowę na projekt i budowę budynku laboratoryjno-badawczego w formule Zaprojektuj i Wybuduj. Powstanie w kampusie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego przy ul. Pomorskiej.

Budynek powstanie w ramach projektu noszącego nazwę „BRaIn - Badania Rozwój Innowacje w łódzkim kampusie biomedycyny i farmacji”.

- Chcemy efektywniej korzystać z wytworzonej infrastruktury oraz skuteczniej realizować innowacyjne projekty badawcze z zakresu nauk medycznych - wyjaśnia prof. Radzisław Kordek, rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. - Jestem przekonany, że projekt BRaIn wpłynie również na poprawę jakości współpracy uniwersytetu z otoczeniem społeczno-gospodarczym w kontekście wyzwań demograficznych i epidemiologicznych

Projekt BRaIn realizowany będzie w kampusie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 251 oraz przy Muszyńskiego 1. Powstanie nowy obiekt o powierzchni ponad 5 tyś. m2, a dwa pozostałe zostaną wyremontowane i zaadaptowane na potrzeby przedsięwzięcia.

- Istniejąca i rozwijająca się w kampusie CKD infrastruktura, to jest poradnie, szpital, ośrodek naukowo-dydaktyczny to ważne czynniki warunkujące powodzenie projektu, a na pewno jego efektywniejszą realizację - mówi kierująca projektem prof. Agnieszka Piastowska-Ciesielska. - Celem pomysłodawców projektu jest stworzenie - „poligonu” do testowania innowacji organizacyjnych, technologicznych czy badań klinicznych.

Projekt zakłada utworzenie ok. 20 specjalistycznych laboratoriów, między innymi będzie to Laboratorium Hodowli Komórkowych i Badań in vitro, Laboratorium Diagnostyki Molekularnej, Laboratorium Badań Metabolomicznych , Laboratorium Ogólnodostępne – Hodowli Komórkowych , Laboratorium Ogólnodostępne – Analizy Genomowe , Laboratorium Ogólnodostępne – Analizy Białek. Projekt ma być zakończony w listopadzie 2021 roku. Jego całkowita wartość wynosi : 63,3 mln zł, z czego wkład uczelni to 25 miliony złotych. 38,43 miliona to dofinansowanie unijne. Wykonawcami projektu będzie konsorcjum firm Erbud S.A. oraz Budomal.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki