Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Upadłość znanych młynów w Pabianicach

Wiesław Pierzchała
Zakład powstał w 1927 roku jako Młyny Parowe "Spójnia"
Zakład powstał w 1927 roku jako Młyny Parowe "Spójnia" Grzegorz Gałasiński/archiwum
Młyny w Pabianicach, jedna z wizytówek miasta, nie wytrzymały konkurencji na rynku i splajtowały. Zakład zostanie zlikwidowany, zaś 23-osobowa załoga jest w trakcie zwolnień grupowych.

Właściciel, którym są Gdańskie Młyny, zastanawia się czy sprzedać zakład, czy też zainwestować - postawić nowy młyn z nowoczesną technologią i wznowić działalność. Decyzję podejmie w ciągu roku.

- To nie jest pierwszy rok, kiedy nasz zakład w Pabianicach jest pod kreską. W branży zbożowej jest ciężko i nie stać nas, aby dalej dopłacać do tego interesu. Stąd decyzja o zamknięciu zakładu i zwolnieniu pracowników - wyjaśnia Piotr Górski, prezes Gdańskich Młynów, które w 2004 roku kupiły od skarbu państwa za 14 mln zł zakład w Pabianicach i zainwestowały w niego 6 mln zł.

Zakład ten składa się z młyna, biurowca i potężnego elewatora na 10 tys. ton zboża. Obiekty te stoją między linią kolejową a drogą krajową Łódź-Wrocław i doskonale znane są jadącym tam kierowcom. Prezes zapewnił, że wszyscy pracownicy dostali odprawy i odszkodowania.

- Zwolnienia w młynach zaczęły się w czerwcu i potrwają do lipca - informuje Danuta Skwirowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach. - To drugie u nas w tym roku zwolnienia grupowe, po szpitalu miejskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki