Ups! Wisły nie udało się przejść! Remis ŁKS w Puławach

Dariusz Piekarczyk
Remis ŁKS w Puławach
Remis ŁKS w Puławach Fot. Krzysztof Szymczak
Co się dzieje z ŁKS Łódź? W ostatnich dwóch ligowych meczach „Rycerze Wiosny” zdobyli tylko punkt, ale nie strzelili gola i w efekcie spadli na trzecie miejsce w drugoligowej tabeli. Wyprzedziła ich Warta Poznań, która pokonała Olimpię Elbląg 1:0 (1:0). Co gorsza, łodzian doścignął w tabeli Radomiak Radom, który z kolei pokonał Znicz Pruszków 2:1 (1:1). Obie drużyny mają teraz w drugoligowej tabeli po 50 punktów.

Pierwsze minuty meczu w Puławach należały do łodzian, ale niewiele z tego wynikało. W każdym razie ŁKS nie stworzył bramkowej sytuacji. Dopiero w 17 minucie silnym strzałem popisał się Jewhen Radionow. Piłka przeszła jednak obok słupka. Dwie minuty później ponownie Żenia próbował zaskoczyć bramkarza Wisły. Tym razem strzelał głową, ale SebastianMadejski złapał piłkę. Bramkarz Wisły odbił także piłkę po silnym strzale Bartosza Widejki. Za to w 37 minucie wyborną okazję do zdobycia bramki miał Piotr Pyrdoł. Wychowanek ŁKS strzelił jednak za słabo i grający wielki mecz Sebastian Madejski był górą. W 53 minucie przed szansą stanęła Wisła. Dawid Pożak skiksował stoją bodajże pięc metrów przed bramką ŁKS. Im bliżej końca meczu, tym łodzianie atakowali z większą determinacją. W 68 minucie Jewhen Radionow móg strzelać, ale podał piłkę lepiej ustawionemu Piotrowi Pyrdołowi. Ten huknął najmocniej jak tylko mógł. Wydawało się, że będzie gol. Ale gdzie tam, piłkę zmierzającą do bramki zablokował jeden z obrońców „Dumy Powiśla”, jak fani nazywają Wisłę. Gospodarze odgryźli się strzałem Bartosza Hirsza. Bramkarz ŁKS na szczęście złapał piłkę. Ostatnie minuty to akcja za akcje. Już w doliczonym czasie gry szansę aby zostać najszczęśliwszym człowiekiem na stadionie miał Łukasz Zagdański. Łodzianinowi zabrakło kilku centymetrów do sięgnięcia piłki, a stał tuż przed pustą bramką. Wynik meczu już się nie zmienił. Dla ŁKS remis to porażka, ale walczymy dalej, nic jeszcze nie jest straconego!