Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uroczysta przysięga ponad 50 żołnierzy z naszego regionu w Sieradzkiej Brygadzie FOTO

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Uroczysta przysięga ponad 50 żołnierzy z naszego regionu w Sieradzkiej Brygadzie
Uroczysta przysięga ponad 50 żołnierzy z naszego regionu w Sieradzkiej Brygadzie Fot. Dariusz Piekarczyk
Ponad 50 żołnierzy, biorących udział w drugim etapie programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Trenuj jak Żołnierz” złożyło w sobotnie przedpołudnie przysięgę w 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia, którą dowodzi płk Wojciech Daniłowski.

- Żołnierze z województw łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego mają za sobą intensywne dwutygodniowe szkolenie - mówi dowódca sieradzkiej brygady. - Szkolili się z obsługi różnych rodzajów broni, strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności oraz podstaw musztry. Zajęcia miały miejsce na terenie naszej jednostki, ale także na poligonie w Sokołowie. Po przysiędze żołnierze mogą przejść do rezerwy pasywnej, ale też podjąć dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. Mamy dla nich miejsce w Sieradzu i kilkanaście osób już zadeklarowało chęć pozostania u nas.

Wśród żołnierzy składających przysięgę był również Michał Terka, radny powiatu sieradzkiego.

- Do tego, aby wziąć udział w szkoleniu wojskowym popchnął mnie patriotyzm, umiłowanie ojczyzny, ale też obecna sytuacja, czyli wojna na Ukrainie - mówi. - Uważam, że każdy młody człowiek powinien przejść takie przeszkolenie, które daje podstawy obsługi broni. Przysięga był na mnie bardzo ważna, proszę mi wierzyć, słowa wiernie strzec granic Rzeczypospolitej nie są dla mnie puste.

15 sierpnia, czyli w Dniu Wojska Polskiego sieradzka brygada organizuje w Parku Staromiejskim piknik wojskowy wspólnie z innymi służbami mundurowymi. Będzie okazja obejrzeć między innymi najnowszy sprzęt bojowy używany na polu walki. Będą także uroczystości pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i tak lubiana przez mieszkańców naszego regionu defilada pododdziałów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki