W Bełchatowie rozbudują halę, żeby PGE Skra nie grała w...

  W Bełchatowie rozbudują halę, żeby PGE Skra nie grała w Łodzi

  Maciej Wiśniewski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  30 listopada PGE Skra Bełchatów zagra hitowy mecz Plus Ligi z Resovią Rzeszów w łódzkiej Atlas Arenie. To element promocji klubu i województwa, w ramach przyznania bełchatowskiemu klubowi tytułu Sportowej Marki Województwa Łódzkiego. Dzięki temu spotkanie będzie mogło obejrzeć ponad 10 tys. kibiców.
  Wstępny projekt rozbudowy hali Energia już jest. Koncepcję rozbudowy hali musi zaakceptować nowa Rada Miejska

  Wstępny projekt rozbudowy hali Energia już jest. Koncepcję rozbudowy hali musi zaakceptować nowa Rada Miejska ©Maciej Wiśniewski

  Fani bełchatowskiego klubu nie narzekają, bo wiedzą, że Skra to marka ponadregionalna. Wierzą jednak, że to jednorazowa akcja i w przeciwieństwie do meczów europejskich pucharów, które PGE Skra już od dawna gra w Łodzi, to te ligowe pozostaną jednak w Bełchatowie.

  - To dobrze, że ten mecz zobaczy więcej publiczności. Dla nas przyjazd do Łodzi jest jak każdy wyjazd, nie narzekamy, tylko jedziemy - mówi Zbigniew Mikołajczyk, prezes Klubu Kibica Skry Bełchatów. - Wierzymy jednak, że to będzie decyzja jednorazowa i resztę meczów będziemy grać w naszym mieście - dodaje.

  Tego, by PGE Skra, która jest wizytówką miasta, grała jednak w Bełchatowie, chcą władze samorządowe.
  Pomysł rozbudowy, mieszczącej dziś 2,7 tys. miejsc, bełchatowskiej Hali Energia zrodził się już rok temu podczas zlotu kibiców Skry. Teraz miasto ma już wstępny projekt koncepcyjny rozbudowy obiektu, wykonany przez tego samego architekta, który projektował halę.

  - Zdaję sobie sprawę, że w niektórych przypadkach topowych meczów nasza hala jest niewystarczająca, by pomieścić wszystkich chętnych i dlatego Skra gra w Łodzi, ale nie chcemy, aby tak było - mówi Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa. - Owszem, chcemy się dzielić sukcesem naszej drużyny, ale wolelibyśmy, aby grała w Bełchatowie.

  Projekt zakłada dobudowanie do istniejącej hali dodatkowych trybun od strony zachodniej, tam gdzie dziś nie ma miejsc dla kibiców. Wsparta na filarach konstrukcja w niewielkim stopniu poszerzyłaby kubaturę obiektu. Hala zyska za to ponad 500 stałych miejsc siedzących i balkon, pod którym można dostawić dodatkową trybunę na ponad 130 miejsc. Cały projekt kosztowałby około 2 mln zł.

  Inwestycja została już wpisana do nowego budżetu i - zgodnie z założeniami - miałaby być realizowana jeszcze w latach 2015-2016. W mieście liczą, że dobry klimat wokół siatkówki po wygranych mistrzostwach świata sprawi, że uda się uzyskać dofinansowanie z ministerstwa sportu.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A parking

  Lolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  A parking też powiększa, może podziemny zrobią, juz teraz tragedia z parkowaniem

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny