W której lidze ostatecznie zagra ŁKS?

  W której lidze ostatecznie zagra ŁKS?

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W której lidze ostatecznie zagra ŁKS?

  ©Krzysztof Szymczak/archiwum

  Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecyduje w środę, w której lidze zagrają piłkarze ŁKS. Analizując dotychczasowe wypowiedzi szefów związku należy spodziewać się, że łodzianie zostaną umieszczeni w klasie okręgowej, choć ich prawna argumentacja, iż należy im się miejsce w czwartej lidze jest przekonywująca.
  W której lidze ostatecznie zagra ŁKS?

  ©Krzysztof Szymczak/archiwum

  W ubiegłym tygodniu jako pierwsi napisaliśmy, że prawnicy ŁKS zamierzają powołać się na zasadę, iż prawo nie działa wstecz. Argumentują, iż uchwała zarządu PZPN, która dotyczy miejsc w lidze dla nowych klubów, a praktycznie zabiera szansę ełkaesiakom gry w czwartej lidze, została wprowadzona trzy dni po tym, jak łodzianie rozpoczęli procedurę starań o miejsce w rozgrywkach.

  - W tej sytuacji powinny być stosowane poprzednie przepisy.
  A one mówią, że decyzję w tej sprawie podejmuje regionalny związek - mówi Jakub Gajownik, prawnik ŁKS. I podaje przykłady wyroków sądów administracyjnych w podobnych sprawach. To może mieć kluczowe znaczenie dla sprawy.

  Wniosek o przyznanie miejsca w czwartej lidze, wraz z opinią prawną, został przesłany do PZPN. Wiadomo, że w środę rano analizować go będą prawnicy związku, którzy następnie przedstawią odpowiednią rekomendację zarządowi. A ten, pod kierownictwem Zbigniewa Bońka, podejmie ostateczną decyzję.

  Trudno się dziwić determinacji szefów ŁKS, którzy walczą o miejsce w czwartej lidze. Choć klasa okręgowa jest ledwie poziom niżej od czwartej ligi, to jednak dzieli ją prawdziwa przepaść. W okręgówce grają kompletni amatorzy, dla których piłka jest zabawą. W czwartej lidze profesjonalizmu jest znacznie więcej.

  Rok w klasie okręgowej dla klubu, który zamierza działać profesjonalnie jest kompletną stratą czasu. Wiadomo, że ŁKS przeszedłby przez okregówkę, jak burza, bo byłby jedynym klubem w tych rozgrywkach, który miałby pieniądze. Zresztą kluby z ligi okręgowej też poparły starania ŁKS o grę w wyższej klasie tłumacząc, że... nie będą w stanie organizować meczów z udziałem łódzkiej drużyny na swoich prowincjonalnych boiskach.

  Dlatego w ŁKS wierzą, że uda im się przekonać szefów PZPN. Wiadomo, że będą mieli wsparcie przynajmniej jednego członka zarządu Zdzisława Łazarczyka, który jest jednocześnie prezesem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i zamierza walczyć o prawo gry w czwartej lidze nie tylko dla ŁKS, ale również dla Polonii Warszawa. Niestety, w zarządzie związku w tej chwili nie ma osób związanych z Łodzią, więc nikt inny raczej za ŁKS lobbować nie będzie. Łódź niestety w piłkarskich strukturach nic dzisiaj nie znaczy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (19)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TYLKO WIDZEW

  ZRW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Łykaj K.u.r.w.o Spermę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żydzew hau hau hau

  quentin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Widzewskie garbate nochale szczekają, karawana idzie dalej :)))

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xxx

  Magic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

  żks przeszedłby przez okręgówkę jak burza-mało nie padłem ze śmiechu na łupież,ubawiłem się niesamowicie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WIDZEW 1910 DBWA

  ELO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 15

  OKRĘGÓWKA OKRĘGÓWKA ŻYDKAŁES - TAM WASZE MIEJSCE


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ryj

  trzymaj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  suko


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŻKS - Na mistrza wioski przyszedł czas!!!

  OLI 1910 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  Łykaj K.u.r.w.o Spermę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  walczylem jak gajowy

  Edward P. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 21

  Niestety,5liga,ale coz,jestem tylko betonem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A MY SWOJE!

  ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 15

  Ł.K.S!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  5 LIGA WITA

  CHN ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 13

  ŁÓDZKI KAŁ SPADKOWY 5 LIGA WITA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 10

  A wy swoje jak baranki prowadzone na rzeź :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hochstim, myślę że jesteś idiotą

  teo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 14

  Co to za argument, że "rozpoczęli procedurę"??? Tylko kompletni debile mogą używać takich "argumentów". Przecież łks rozpoczął też podobno procedurę mającą doprowadzić ich do ekstraklasy, więc po...rozwiń całość

  Co to za argument, że "rozpoczęli procedurę"??? Tylko kompletni debile mogą używać takich "argumentów". Przecież łks rozpoczął też podobno procedurę mającą doprowadzić ich do ekstraklasy, więc po co walczycie o 4 ligę??? Pisać elaboraty z żądaniami przyłączenia do e-klasy!!! A jak! Jeśli się kompromitować to na całego, tak jak wy lubicie! Niech Bogusiak wniosek napisze ten wniosek, doda że popierają was papież, Pele i Jaś Fasola i będzie ok... Tak czy inaczej jesteście na dnie mośki z kałesu. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto tu jest idiotą

  vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  pomijając Twój wulgarny język, gdzie obrażasz ludzi, to jeszcze wypowiadasz się nie mając pojęcia o tym co piszesz:
  - "rozpoczął procedurę", to znaczy, że postępowanie ADMINISTRACYJNE jest w toku...rozwiń całość

  pomijając Twój wulgarny język, gdzie obrażasz ludzi, to jeszcze wypowiadasz się nie mając pojęcia o tym co piszesz:
  - "rozpoczął procedurę", to znaczy, że postępowanie ADMINISTRACYJNE jest w toku - zgodnie z polskim prawem wchodząca nowa ustawa nie może zmieniać postępowania administracyjnego trwającego.
  - stosujesz bezmyślny trolling - "PROCEDURĘ [...]do ekstraklasy, - co za głupia bzdura podsycająca chyba Twoje własne ego..
  - co do kompromitacji to wydaje mi się, że bardziej pasuje to do Twojego klubu i jego kibiców, ot proste przykłady:
  - wałek na całą Polskę z licencją
  - chyba największe oszustwo wobec piłkarzy i osób związanych z klubem - "nikt Ci tyle nie da Co Widzew obieca"
  - niewpuszczanie do siedziby klubu zasłużonych pilkarzy ( buhahahaha - chyba jesteście JEDYNYM w Polsce klubem, który tak potraktował swoich byłych pilkarzy!!!! )
  - zostawienie kolegi twarzą w błocie przez co zmarł ( to chyba wyszedł taki widzewski charakter)
  - albo jak zabraliście w Ząbkach w kilku, szalik dziesięciolatkowi co przyszedł z ojcem na mecz - no kur*a, bohaterzy, albo ten słynny widzewski charakter )
  - a może jak krzyczeliście że ilu to was nie jest w tej Łodzi a w sprawie stadionu przyszło was tysiąc mniej - mało tego do manifestacji ŁKSu przyłączali się przechodnie, w odróżnieniu od waszej!
  Więc przeanalizuj suche fakty i wtedy zacznij pisać na czyjś temat, bo jak na razie Twój tekst obraża red. Hochstima i wydaje Ci się, że obrażasz ŁKS używając zwrotu "kałes", natomiast tak na prawdę, Twój tytuł postu bardziej pasuje do Ciebie niż red. Hochstima...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Blebleble

  aqq mośku (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  Żeby używać prawnej argumentacji to trzeba ją 1/znać 2/posiadać a ty PSSi ch.u.jku nie masz ani jednego ani drugiego. O sile twojej argumentacji świadczy powiązanie starych piłkarzy i kolegi z...rozwiń całość

  Żeby używać prawnej argumentacji to trzeba ją 1/znać 2/posiadać a ty PSSi ch.u.jku nie masz ani jednego ani drugiego. O sile twojej argumentacji świadczy powiązanie starych piłkarzy i kolegi z tearzą w błocie... Eeh prostaku dobrze że jesteś w czarnej d****...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  ja nie jestem jak to nazwałeś w czarnej d****. nie znasz mojej sytuacji więc się nie wypowiadaj, a wnioskując po twoim agresywnym tonie stwierdzenie "w czarnej d****" bardziej pasuje do Ciebie -...rozwiń całość

  ja nie jestem jak to nazwałeś w czarnej d****. nie znasz mojej sytuacji więc się nie wypowiadaj, a wnioskując po twoim agresywnym tonie stwierdzenie "w czarnej d****" bardziej pasuje do Ciebie - popatrz ile frustracji zawiera Twój tekst - może to świadczyć albo o niedojrzałości emocjonalnej lub o zaburzeniach psychicznych - jakby nie patrzeć jesteś w " czarnej d****"
  - sprecyzuj logicznie i stylistycznie zdanie " żeby używać argumentacji to trzeba ją 1/znać 2/ posiadać"
  Znać można prawo, mieć można argumenty, ale żeby posiadać prawo albo znać argumenty ( albo znać i posiadać argumenty ) aż się prosi o SIC!!!
  w artykule masz jasno napisane, że ŁKS chce nawiązać do wyroków SA które jasno mówią, że prawo nowo uchwalone nie może zmieniać postępowania które się toczy ( chyba, że na korzyść ). ŁKS złożył wniosek o III ligę ( czyli rozpoczął postepowanie administracyjne ) a parę dni później PZPN zmienił prawo.
  P.S. mieszasz wiele pojęć i zagadnień i chyba zbyt duża ich ilość powoduje że piszesz byle co:
  "O sile twojej argumentacji świadczy powiązanie starych piłkarzy i kolegi z tearzą w błocie" - nawiązałem do aluzji, że niby ŁKS się kompromituje po całości, tak więc użyłem i sportowy i kibicowskich przykładów które rzucają światło na to co dzieje się w takim klubie jak Widzew.
  !
  Oczywiście, możesz mi nie wierzyć i iść poczytać jaki to Widzew jest wielki, gdzie to was nie ma na swoim forum i waszej GW, ale Breżniew też czytał codziennie w gazecie jak to Związek Radziecki jest Wielki i wspaniały i jak to lada moment przegoni USAzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  łks izrael

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 14

  jak to w której lidze zagra łks? w lidze IZRAELSKIEJ!!!! hahahaha tam zawsze mają miejsce :D:D:D

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BIAŁA TEOFKA

  BIAŁA HORDA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 18

  BYŁ BĘDZIE JEST ŁÓDZKI KS!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taa

  ts (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 21

  Jak ŁKS taki prawy, to może niech spłaci długi, a jak nie to B-Klasa w końcu nowy klub bez tradycji, bo juz sa groteskowi rozwiązali klub z długami i chcą ten sam wrzucić do IV hahaha


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  marecki

  ŁKS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 13

  różowa parówo sam spłać długi swojego śmiesznego różowego klubiku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo