W Łodzi mamy mistrzynie w łyżwiarstwie synchronicznym

Dariusz Kuczmera
Łyżwiarki synchroniczne drużyny „Ice Dancing Flames” z klubu MUKS Walley Synchron Dance Łódź na podium mistrzostw Polski. Gratulujemy utalentowanym łyżwiarkom
Łyżwiarki synchroniczne drużyny „Ice Dancing Flames” z klubu MUKS Walley Synchron Dance Łódź na podium mistrzostw Polski. Gratulujemy utalentowanym łyżwiarkom archiwum
Udostępnij:
Na wielkie brawa zasłużyły łyżwiarki synchroniczne drużyny „Ice Dancing Flames” z klubu MUKS Walley Synchron Dance Łódź

Coraz większe sukcesy odnoszą łyżwiarki synchroniczne drużyny „Ice Dancing Flames” z klubu MUKS Walley Synchron Dance Łódź. Podopieczne trenerki Małgorzaty Grajcar-Cieślak wywalczyły brązowe medale mistrzostw Polski, które odbyły się w sobotę w Toruniu. W zawodach rywalizowało 212 zawodniczek i zawodników z 14 drużyn łyżwiarstwa synchronicznego. Łodzianki stanęły na najniższym stopniu podium w dwóch kategoriach - Juvenile oraz Mixed-age.

W łyżwiarstwie synchronicznym prym od dawna wiodą dwa ośrodki łyżwiarskie - Gdańsk i Toruń. Drużyna z Łodzi dopiero drugi raz występowała na zawodach tej rangi. Tym bardziej cieszy miejsce na podium. Dziewczęta na co dzień trenują na łódzkim lodowisku MOSIR Łódź – Retkinia. Kolejnym wyzwaniem przed nimi będą międzynarodowe zawody Hevelius Cup w Gdańsku (10-11 lutego).

Na czym polega łyżwiarstwo synchroniczne? Można zaryzykować twierdzenie, że to ciekawsza odmiana znanej nam wszystkim rewii na lodzie. W łyżwiarstwie synchronicznym jest mniej skoków, a jeśli już występują są wykonywane w izolacji i tylko przez część drużyny. Ograniczone są spirale i piruety, natomiast powszechne inne elementy, jak blok, linia, młynek, intersekcja. Oceniana jest także synchronizacja, jak sama nazwa dyscypliny wskazuje, łyżwiarzy.

Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach wiekowych: juvenile, novice, junior oraz senior. Drużyny składają się z od 12 do 16 zawodników w formacjach novices i juniorskich. W formacjach seniorskich (od 16 do 20 osób) w jednym zespole mogą występować kobiety i mężczyźni, łyżwiarze do muzyki prezentują swoje programy (krótki i dowolny), jak w łyżwiarstwie figurowym.

Łyżwiarstwo synchroniczne jest bardzo popularne w Łodzi. To chyba jedyna dyscyplina, która musi zmagać się z problemem nadmiaru chętnych do trenowania. Na stronie walley.pl przeczytaliśmy, że ze względu na dużą frekwencję na zajęciach i dbałość o komfort uczestników, na każde zajęcia prowadzone są zapisy. Osoby niezarejestrowane będą wpuszczane, jeśli pozwoli na to sytuacja na lodzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
GB
Rzeczywiście łyżwiarstwo synchroniczne to bardzo młoda dyscyplina a w łodzi to wręcz "niemowlak". Więc jako sporadyczny ale uczestnika szkółki Walley obserwując zmagania treningi tych młodych zawodniczek bardzo cieszy fakt ,że w łodzi, gdzie "lodu" jak na lekarstwo nie ma go za dużo, dziewczynom ,trenerom chce się robić coś w sumie innego i ciekawego.
A, żeby stworzyć taki zespół nie wystarczy pochodzić trochę na lodowisko - parę lata trzeba ćwiczyć lubić łyżwy,a w dobie wszechobecnej komputeryzacji nie kadży ma na to chęć.
Więc w imieniu poniekąd szkółki zapraszam wszystkich zainteresowanych bo frajda z jazdy na łyżwach jest bardzo duża.GB
G
Gość
Jako świadek zajęć szkółki Walley (nietylko synchronicznych) oznajmiam, że w Łodzi nie trzeba zapisywać się na zajęcia. Wciąż prowadzimy nabór nowych zawodniczek i zawodników, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Łyżwiarstwo synchroniczne to mało popularny sport. Zapisy na zajęcia spowodowane małą ilością miejsca na tafli, a dużą ilością chętnych prowadzone są ale w Warszawie. Szkoda, że redaktor nie sprawdził rzetelności wszystkich informacji zawartych w artykule.
Dodaj ogłoszenie