W Łodzi nie będzie tablic z objazdami

  W Łodzi nie będzie tablic z objazdami

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W Łodzi nie będzie tablic z objazdami

  ©Krzysztof Szymczak

  SLD chce, aby w centralnych punktach łódzkich osiedli oraz na trasach wjazdowych do Łodzi znalazły się tablice, informujące o zamkniętych ulicach i propozycje objazdów. Do takich wniosków doszedł Tomasz Trela, wiceprzewodniczący klubu radnych SLD. Wysłuchał opinii łodzian, którzy chcieliby sprawniej przemieszczać się po mieście, w którym od 1 lipca zamknięto wiele dróg w centrum.
  W Łodzi nie będzie tablic z objazdami

  ©Krzysztof Szymczak

  - Chcemy, aby osoby, które nie znają Łodzi, wjeżdżając do miasta, mogły dowiedzieć się, jak ominąć korki i zamknięte ulice. Podczas wielkich remontów dróg w innych miastach ustawiano takie tablice i to się sprawdziło - powiedział w czwartek Tomasz Trela. - Tablice na osiedlach mają informować tych łodzian, którzy nie korzystają z internetu. To ma być również informacja dla osób, które nie znalazły w skrzynkach pocztowych gazetek z informacjami o utrudnieniach.

  Zdaniem Tomasza Treli, koszt ustawienia takich tablic byłby niewielki. Tablice powinien zamówić i ustawić Zarząd Dróg i Trasportu.

  ZDiT nie widzi takiej potrzeby.

  - Ilość informacji na takich tablicach byłaby tak duża, że aż nieczytelna - uważa Grzegorz Nita, dyrektor ZDiT. - Kierowca, widząc tablicę z wieloma punktami i kreskami, nie byłby w stanie zarejestrować i zapamiętać, co zobaczył. Zwłaszcza jeśli przyjechałby do Łodzi po raz pierwszy. Dlatego tablice informujące o zamkniętych drogach znajdują się przed rozkopanymi ulicami.

  SLD narzeka, że od 1 lipca znacząco zmniejszyła się liczba kursów MPK. ZDiT przekonuje, że monitoruje komunikację miejską. Ma ona zwiększyć liczbę kursów tam, gdzie potrzeba.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo