MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi trwa liczenie osób w kryzysie bezdomności. 22 marca dowiemy się ile osób w naszym mieście boryka się z tym problemem

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Z niedzielnej "Zupy na Pietrynie" korzysta ok. 300 osób w kryzysie bezdomności.
Z niedzielnej "Zupy na Pietrynie" korzysta ok. 300 osób w kryzysie bezdomności. Krzysztof Szymczak
Znamy pierwsze wyniki tegorocznej akcji liczenia osób bezdomnych. W Łodzi realizacja ogólnopolskiego projektu rozpoczęła się w nocy z 28 na 29 lutego. Na początek przeszukano pustostany, ogródki działkowe i piwnice. Policzono też pensjonariuszy schronisk i noclegowni w Łodzi.

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych odbywa się na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Łodzi poszukiwania osób w kryzysie bezdomności odbywa się nie tylko w przestrzeni publicznej, ale też w placówkach niosących pomoc, w szpitalach oraz zakładach karnych.

galeria

Szpitale i inne placówki podobnego typu mają czas na zebranie i dostarczenie informacji od osób w kryzysie bezdomności do 8 marca. Ostateczne i kompletne wyniki tegorocznego spisu będą znane 22 marca 2024 roku.

Poprzednie liczenie osób w kryzysie bezdomności odbyło się w 2019 roku. Potem projekt przerwała pandemia. Na podstawie poprzednich wyników w Łodzi żyło 891 osób doświadczających bezdomności. Z tego 258 osób mieszkało w przestrzeni publicznej, a pozostali w różnego typu placówkach. W czasie lutowego liczenia osób bezdomnych w przestrzeni miejskiej, czyli w miejscach, w których takie osoby gromadzą się na nocleg lub organizują sobie tymczasową bazę mieszkalną policzono 155 osób. Z kolei w łódzkich placówkach niosących pomoc osobom w kryzysie bezdomności – schroniskach, noclegowni, domu samotnej matki – spisano 396 osób, w tym 30 dzieci.

W Łodzi ministerialny projekt liczenia osób w kryzysie bezdomności realizowało:

  • 20 funkcjonariuszy straży miejskiej
  • 10 strażaków ochotników z OSP
  • 30 policjantów
  • 33 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Nad poprawnością spisu czuwało 5 liderów, których zadaniem było koordynowanie wszystkich działań. Dla ankieterów przygotowano 28 map z terenem do przeszukania; w sumie w nocy z 28 na 29 lutego sprawdzono 332 miejsca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Łodzi trwa liczenie osób w kryzysie bezdomności. 22 marca dowiemy się ile osób w naszym mieście boryka się z tym problemem - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki